27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۰۸:۳۷:۱۵
کد مطلب:  AAt3RMcR
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
حافظه محوری را باید به سمت پژوهش محوری سوق دهیم

مراسم تجلیل از فرهنگیان و دانش آموزان آموزش و پرورش کهریزک با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

 

به گزارش اداره  اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از کهریزک، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کهریزک در مراسم تقدیر از فرهنگیان و دانش آموزان منطقه کهریزک در طرح های دوره متوسطه ،گفت: یکی از موارد ضروری و مهم که باید بیش از پیش به آن توجه کرد بحث کیفیت آموزشی می باشد که زمینه پیشرفت در حوزه های مختلف را بوجود می آورد.

وی در ادامه افزود: با ایجاد انگیزه در دانش آموزان، تلاش همکاران و مشارکت خانواده ها می توان به آرامشی ایده آل در امر کیفیت آموزشی دست یافت و گام های موثری تری در این راستا برداشت.

شفیع پور یاداور شد: دانش آموزان در بسیاری موارد مطالب آموخته شده را بعد از مدتی به مرور فراموش می کنند که برای رفع آن باید حافظه محوری را به سمت تحقیق و پژوهش محوری سوق دهیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اینکه توسعه آموزش و پرورش نیازمند گام های بزرگ در امر تعلیم و تعلم است و این گام ها باید متناسب با نیازهای جامعه صورت گیرد، تاکید کرد:ایران در بین کشورهای جهان در بحث پوشش دانش آموزی در مقطع ابتدایی وضعیت خوبی دارد ولی در مقطع متوسطه رتبه مطلوبی نداشته و بررسی دلایل آن می تواند در جهت ارتقاء آن کمک بسزایی کند.

این مقام مسئول ادامه داد: استفاده از تکنولوژی از دیگر مواردی است که باید بیشتر به آن پرداخت، چرا که امروزه تکنولوژی و استفاده هوشمند آموزشی از موارد بسیار مهم در امر آموزش است که می تواند به کیفیت آموزشی در مدارس بیفزاید.

شفیع پور در پایان تصریح کرد: باید با فراهم آوردن محیط و امکانات مناسب زمینه فراگیری علم و دانش را هر چه بیشتر افزایش دهیم، چرا که آموزش جزء جدا ناپذیر هر فرد بوده و باید همیشگی باشد.

به اشتراک بگذارید :