27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۰۹:۰۱:۱۰
کد مطلب:  okiTSF9d
مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد :
سیزدهمین جشتواره های تدریس ادبیات فارسی و فیزیک برگزار شد

مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری جشنواره های تدریس ادبیات و فیزیک با هدف شناسايي وترويج روش هاي موفق وكارآمد تدريس و فراهم آوردن زمينه هاي مناسب به منظور بروز خلاقيت و نوآوري دبيران با میزبانی رودهن و شهرقدس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران عبدالرضا فولادوند مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت: بي شك ركن و پايه اصلي نظام تعليم وتربيت معلم است ومعلم باید با كسب مهارت هاي لازم در ابعاد شناختي، ادراكي و مهارتي، بتواند انسان هايی خلاق، متعادل، انديشمند، متفكر و بالنده را پرورش دهد.

وی تدريس موثر و استفاده از شيوه هاي نوين ياد دهي– يادگيري را سبب شكوفا شدن استعداد هاي دانش آموزان و تقويت مهارت ها و قابليت هاي آنان دانست و افزود : تدبير تمهيدات و برقراري تعاملاتي كه از سوي معلم بر اساس مهارت و تجارب وي در يك جلسه ي درسي روي مي دهد، گنجينه ارزشمندي است كه انتقال آن در فرايند آموزش ، اثربخش و كارآمد خواهد بود.

مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد :با توجه به این امر مهم اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اقدام به برگزاری سیزدهمین جشنواره الگوهای برتر تدریس ادبیات و فیزیک با میزبانی مناطق شهرقدس و رودهن نمود.

مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد : امیدواریم با برنامه ریزی مناسب جشنواره تدریس به محلی برای کاربست یافته های پژوهشی و کاربردی نمودن نظریه های یادگیری و تدریس تبدیل شود.

 

به اشتراک بگذارید :