20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۳:۳۰:۳۳
کد مطلب:  owat7ef7
وزير آموزش و پرورش در گردهمايي رؤساي ادارات امور شاهد و ايثارگران سراسر كشور:
الگوقراردادن زندگي شهدا ، موجب ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه است

وزير آموزش و پرورش در گردهمايي رؤساي ادارات امور شاهد و ايثارگران سراسر كشور گفت: الگوقراردادن زندگي شهدا، موجب ترويج فرهنگ و شهادت در جامعه است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، پيش از ظهر امروز ، فخرالدين دانش آشتياني در دومين روز از  گردهمايي  سه روزه رؤساي ادارات شاهد و ايثارگران آموزش وپرورش كه در اردوگاه شهيد باهنر تهران در حال  برگزاري است، با تبريك پيروزي بزرگ مردم در خلق حماسه 29 ارديبهشت در عرصه انتخابات ، اظهار كرد: در مقايسه مردم ايران با ديگر كشورها به خود مي باليم ، زيرا مردمي فهيم، آگاه و داراي شعوري مثال زدني داريم ، بنابراين بايد قدرشناس اين مردم باشيم و براي شكرگزاري به آنها بيش از پيش خدمت كنيم.

دكتر دانش آشتياني ، استقامت و از خودگذشتگي هاي امروز جامعه را ناشي از الگوپذيري مردم از شهدا دانست و تصريح كرد: آرامش امروز ما در جامعه و انجام انتخاباتي با اين آرامش،  علي رغم ناامني هاي مرزهاي اطراف ، مديون ايثارگري ها و از خودگذشتگي هاي شهدا، آزادگان و جانبازان است كه براي بقاي نظام اسلامي و پايداري انقلاب و دفاع از اعتقاداتشان ، از جان خود گذشتند.

وزير آموزش وپرورش مسئوليت معلمان در حوزه شاهد را بسيار سنگين و حساس توصيف كرد و افزود: بايد تلاش شود در مدارس شاهد،  دانش آموزان ، ‌افرادي وفادار به نظام، انقلاب و رهبري و داراي روحيه شهادت و ايثارگري تربيت شوند.

وي خاطرنشان كرد: معلمي شغل ارزشمندي است ، اما ارزشمندتر از آن خدمت به فرزندان شاهد است ، زيرا اين كار داراي اجر دنيوي واخروي است ، قطعاً شهدا زنده اند و خدمات معلمان به فرزندانشان را نظاره گر خواهند بود و د عاگوي آنان خواهند بود.

عضو كابينه تدبيرواميد گفت: اگر بخواهيم يك نسل انقلابي داشته باشيم، بايد بستري را در مدارس فراهم كنيم تا دانش آموزان زندگي شهدا را موردتحقيق و تفحص قرار دهند وخصوصيات شهدا را در خود نهادينه كنند.

وي افزود: هنگامي كه زندگينامه هريك از شهدا را مطالعه مي كنيم ، متوجه مي شويم آنها نه از سرهيجان ، بلكه از روي عشق به معبود و براي حفظ ارزش ها و آرمان هاي نظام اسلامي و به فرمان امامشان به جبهه  رفتند و به درجه رفيع شهادت نائل شدند.

دكتر دانش آشتياني اظهار كرد: تعهد و تدين بچه هاي جبهه و جنگ مثال زدني بود وامروز براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بايد شهدا را الگو قرار داد.

وي بر ضرورت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در مدارس تأكيد كرد: در تربيت فرزندان شاهد، علاوه بر ارائه زندگي شهدا به عنوان الگو ، بايد بستري فراهم شود تا با بهره گيري از هنر و ايجاد نمايشگاه ، نقش مؤثر بر ترويج فرهنگ و شهادت ايفا شود.

وزير آموزش وپرورش با اشاره به فرارسيدن ماه مبارك رمضان گفت: آشناكردن دانش آموزان با قرآن بايد در اولويت كاري معلمان باشد، زيرا تمام روش هاي آموزشي و تربيتي در قرآن آمده است و مي توان شيوه هاي تربيتي را از قرآن استخراج و مورداستفاده قرار گيرد.

وي افزود: موعظه اي بر دانش آموزان مؤثر است كه موعظه حسنه باشد،‌يعني داراي پشتوانه عقل وتفكر باشد و اگر چنين نباشد تأثيري بر افراد ندارد.

عضو كابينه تدبير واميد تصريح كرد: يكي از معضلات جامعه، نبود رقابت سالم براساس قرآن است و اين مسئله ريشه در تربيت ناصحيح افراد در دوران تحصيل دارد.

به اشتراک بگذارید :