25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  inmoAJ4r
با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران
همایش تجلیل از منتخبین طرح شاهنامه خوانی برگزار شد

با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، رئیس دوره اول آموزش ابتدایی، مدیر و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش ناحیه یک ری از منتخبین طرح شاهنامه خوانی تقدیر بعمل آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه یک ری،  محمداحسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حاشیه این مراسم گفت:  ارزش، مقام و منزلت آثار ادبی کهن فارسی همواره در طول تاریخ رو به افزایش بوده است و شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی یک نمونه از آن آثار می باشد.

 

وی در ادامه با بیان این مطلب که ملت ایران، ملتی بزرگ و در طی تاریخ ، جزء سرآمدان است اظهار داشت: درون شاهنامه دارای کلید واژه های بسیاری است که می توان از آن نکات و مطالب گوناگون و مختلفی را استخراج کرد.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: بسیاری از آثار فاخر ادبیات کهن فارسی دارای معنا و مفهوم رمز گونه ای می باشند و دارای لایه های مختلف از نظر درک و مفهوم هستند و بسیاری از این آثار را می توان در حوزه های متفاوت دید.

 

شایان ذکر است در این مراسم اجرای نمایش ،شاهنامه خوانی، سرود همگانی وتقدیراز برگزیدگان صورت پذیرفت.

 

 

به اشتراک بگذارید :