27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۰۸:۵۴:۳۲
کد مطلب:  GFRFPd6J
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
هدایت تحصیلی، زمینه‌ساز انتخاب رشته‌آگاهانه و آزادانه براي دانش‌آموزان است

معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش گفت: در بحث هدایت تحصیلی، ما به دنبال ایجاد زمینه‌ای برای انتخاب رشته‌ آگاهانه و آزادانه برای دانش‌آموزان هستیم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان همدان، مهدی فیض در همایش هدایت تحصیلی قطب غرب کشور با بیان این که حضور بیش از41 میلیون نفر درانتخابات نشان ازمردم سالاری دینی درکشور و انتخاب آگاهانه مردم دارد، اظهارکرد: احترام به رأی اکثریت نشان ازآزادی مصرح درقانون اساسی مبتنی بر آموزه های دینی است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزيرآموزش و پرورش افزود: در فرآیند انتخابات مسائل و کم لطفی‌هایی به آموزش و پرورش شد که منجر به آن گردید که رهبر معظم انقلاب اسلامی درسخنرانی خود به مناسبت هفته‌ معلم مسائلی را مطرح فرمودند که نیاز به توجه دارد.

 

وی با اشاره به سخن رهبری که فرمودند «توطئه‌ای درجریان است که ریشه آن در خارج از کشور است»، خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند اعتماد مردم را به آموزش و پرورش از بین ببرند که این بی‌اعتمادی به ضررکل نظام است.

 

فیض با بیان این که باید با توجه به الگوی توسعه متوازن رشته ای که یک نیاز ملی است، تصمیم آگاهانه و آزادانه را برعهده شخص دانش‌آموز قرار دهیم، عنوان کرد: در مقدمه‌ شیوه‌نامه هدایت تحصیلی آمده است که ما دنبال ایجاد زمینه‌ای برای انتخاب رشته‌ آگاهانه و آزادانه برای دانش‌آموزان هستیم.

 

وی تصریح کرد: در هدایت تحصیلی دانش‌آموز را به سمت انتخابش سوق می‌دهیم، اما او را مجبور به انتخاب نمی‌کنیم، پس باید به گونه‌ای عمل کنیم که گرایش به رشته‌های کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای را افزایش دهیم.

به اشتراک بگذارید :