15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۰:۱۰:۱۷
کد مطلب:  V0aTayAK
نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی:
فرهنگ اساس رشد و پیشرفت جامعه است

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در همایش تجلیل از مقام معلم در کانون سمیه آموزش و پرورش ناحیه یک ری گفت: در پیشرفت کشور نقش معلمان و آموزش و پرورش باید گفته شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازناحیه یک ری، محسن علیجانی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل از مقام معلم که در محل کانون سمیه برگزار شد از نقش آموزش و پرورش و معلمان در پیشرفت کشور گفت و افزود: نقش و جایگاه معلمان در زندگی همه آحاد جامعه مشهود است.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه کشور یعنی نیروی انسانی و جوان جامعه در دستان معلمان و آموزش و پرورش است ، تاکید کرد: در صورتی که آموزش و پرورش نقش فرهنگی خود را به خوبی ایفا کند شاهد پیشرفت جامعه هستیم ،زیرا اساس هر رشد و پیشرفتی در تمامی ساحت ها فرهنگ می باشد.

علیجانی با بیان این مطلب که اگر جوانان و نوجوانان به خوبی آموزش ببینند می توانند در آینده کشوری سرافراز به وجود بیاورند ، یادآور شد: فرهنگ در دستان معلمان است و کشورهایی که در اقتصاد موفق شده اند در ابتدا فرهنگ خود را توسعه داده اند.

این نماینده مجلس دربخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: نباید اجازه داد که نخبگان و متفکرین کشور به خارج از کشور مهاجرت کنند و باید تمام تلاش خود را برای استفاده از آنان در داخل کشور بکارببریم و معلمان نقش مهمی در جهت دهی، تعهد و دوست داشتن میهن، نظام و ارکان کشور برعهده دارند.

علیجانی در ادامه تاکید کرد: مهمترین تولید اقتصاد هرکشور تولید علمی، پژوهشی و فکری است و اقتصاد باید دانش بنیان و مبتنی بر علم باشد در غیر اینصورت نمی تواند اقتصادی بالنده باشد.

این مقام مسئول گفت: باید بدانیم و متوجه باشیم کشورهایی که می خواهند رشد و توسعه یابند باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنند و این امر هزینه صرف نمی باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :