15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۰:۲۱:۳۶
کد مطلب:  CN7f3Avq
رییس مرکز سنجش و ارزشیابی تحصیلی وزارت آموزش و پرورش:
ارزشیابی موتور محرک آموزش و عامل اصلی در بالابردن کیفیت آموزش است

به همت مدیریت آموزش و پرورش دماوند ، کارگاه آموزشی کیفیت بخشی امتحانات نهایی در اردوگاه شهید مصطفی خمینی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از دماوند، کارگاه آموزشی کیفیت بخشی امتحانات نهایی با حضور عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش و ارزشیابی تحصیلی وزارت آموزش و پرورش ، سلامت صفری معاونت آموزش مرکز سنجش و ارزشیابی تحصیلی وزارت آموزش و پرورش ، بهروز جعفری رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، مدیران ، معاونین اجرایی و کارشناسان سنجش و ارزشیابی مناطق شرق استان تهران در اردوگاه شهید مصطفی خمینی برگزار شد .

 

عبدالرسول عمادی رئیس سنجش و ارزشیابی تحصیلی وزارت آموزش و پرورش ، ارزشیابی را رکن اساسی چرخه آموزش دانست و افزود : با توجه به تغییر رویکرد آموزشی ، تغییر و اصلاح در نحوه ارزشیابی تحصیلی اجتناب ناپذیر است.

 

عمادی ، ارزشیابی را موتور محرک آموزش و عامل اصلی در بالابردن کیفیت آموزش برشمرد و تصریح کرد : امتحانات نهایی یکی از شاخصهای مهم ارزشیابی و مقایسه وضعیت تحصیلی در ایران است ،از این رو ارتقاء کیفیت امتحانات ، نیازمند تحول در طراحی سوالات ، حوزه های تصحیح و برگزاری آن می باشد .

 

این مقام مسئول با اشاره به طرح تصحیح الکترونیکی در امتحانات نهایی ، آن را راه حل پیشنهادی در جهت کاهش مشکلات حوزه های تصحیح و افزایش دقت در تصحیح اوراق امتحانی بیان کرد .

به اشتراک بگذارید :