21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۰۸:۲۹:۴۹
کد مطلب:  Hc23oHNN
در جلسه شورای معاونین آموزش وپرورش چاراویماق؛
پاشایی: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش نظام اسلامی را در برابر دشمنان بیمه می کند

پاشایی در جلسه شورای معاونین آموزش وپرورش چاراویماق گفت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش نظام اسلامی را در برابر دشمنان بیمه می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، جعفر پاشایی گفت: شعار دستگاه تعلیم وتربیت آذربایجان‌شرقی در سال جاری با شعار محوری آرامش خاطر دانش‌آموزان برای ارتقای انگیزه تحصیل، رضایت‌مندی همکاران برای انگیزه تدریس، رضایت‌مندی اولیا برای انگیزه مشارکت است.

مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی اظهار داشت: 75 میلیارد تومان حاصل برگزاری ۲۴ جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار در شهرستان های استان می باشد که این مبلغ ۲ برابر آورده دولت به آموزش و پرورش استان می باشد که خود یک موفقیت بزرگ است.

پاشایی با بیان اینکه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش بهترین نمونه سرمایه گذاریست، تصریح کرد: انسان های تربیت یافته ثمره آن سرمایه گذاری بوده که نظام اسلامی را در برابر دشمنان بیمه می کنند.

وی در این جلسه خاطر نشان ساخت: بطن و اصل توسعه پایدار حقیقی هر جامعه ای آموزش و پرورش و عنصرهای آن، مدرسه و معلم می باشند.

پاشایی اذعان داشت: بعداز استقرار دولت تدبیر و امید اتفاقات مهمی در سطح بین الملل، داخل کشور وآموزش و پرورش انجام پذیرفت و دولت با ایجاد فضای آرام و عقلانی گامهای ارزشمندی در این حوزه برداشت.

پاشایی در پایان یادآور شد: در طول 42 ماه گذشته دستگاه تعلیم وتربیت استان در اکثر شاخص های مختلف آموزشی، پرورشی، تربیت بدنی و مشارکت مردم و... روند صعودی داشته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه این سفر یک روزه خود به چاراویماق با حضور در منزل همکار متوفی مرحوم زین العابدین حمزه ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره وی از خانواده آن مرحوم تقدیر کرد.

جعفر پاشایی در سخنانی کوتاه معلمان را الگوهای ارزشمند برای جوانان عنوان کرد و افزود: کرنش و تعظیم در برابر مقام شامخ معلم در واقع تکریم تمام خوبی هاست چرا که خود پیامبر فرمود که برای معلمی و گسترش اخلاق مبعوث شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین با بهرام کاوسی پیشکسوت فرهنگی شهرستان دیدار و با اهدا لوح سپاسی از وی تجلیل بعمل آورد.

همچنین دیدار مدیر دستگاه تعلیم وتربیت استان آذربایجان شرقی در سفر خود به شهرستان چاراویماق با بلال زاده، فرماندار شهرستان بخش دیگری از برنامه ها بود.

پاشایی در پایان ازدبیرستان زینبیه شهر قره آغاج و بعضی مدارس منطقه بازدید کرده و از نزدیک در روند مسائل آموزش وپرورشی منطقه قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :