15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۰۹:۱۳:۴۸
کد مطلب:  sl24rwVK
مدیر آموزش و پرورش قدس در اختتامیه ششمین جشنواره نوجوان سالم :
امروزه آشنا کردن خانواده ها با سبک زندگی اسلامی بسیار حائز اهمیت است

آیین اختتامیه ششمین جشنواره نوجوان سالم در سالن شهید دهنو آموزش و پرورش شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قدس ، آیین اختتامیه ششمین جشنواره نوجوان سالم در سالن شهید دهنو آموزش و پرورش شهرستان قدس برگزار شد.

محمدرضا بهمنش مدیر آموزش و پرورش قدس ،ضمن اشاره به اهمیت رشد و تکامل جامعه که در گرو داشتن جوانانی سالم و خلاق می باشد گفت: اجرای جشنواره هایی از قبیل جشنواره نوجوان سالم بسیار اهمیت دارد.

وی ابا اشاره به اینکه امروزه جامعه رو به پیشرفت دارد و از قالب سنتی خود خارج شده است ، تاکید کرد: رفتارها ، تعاملات و سبک زندگی به تبع صنعتی شدن و تحولاتی که در دنیای امروز با آن رو به رو هستیم، دچار تغییرات شده و از سبک ایرانی ، اسلامی فاصله گرفته است و به همین دلیل آشنا کردن خانواده ها با تربیت و سبک زندگی اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

بهمنش ادامه داد : اگر بتوانیم فرهنگ قرآنی را در خانواده ها و دانش آموزان زنده نگه داریم ، به طور قطع ، توانسته ایم سبک زندگی اسلامی را ترویج بدهیم.

مدیر آموزش و پرورش قدس با اشاره به اینکه در دنیای فعلی ، بحث آسیب های اجتمای متأسفانه روند رو به رشدی دارد و دانش آموزان را تهدید می کند ، تصریح کرد: اآسیب های اجتماعی  امروز با آسیب های دیروز متفاوت است و اگر برنامه ریزی درستی نداشته باشیم و جامعه را آگاه ننماییم ، مسیر پیشرفت منحرف شده و آسیب های اجتماعی به تهدیداتی  بزرگ تبدیل خواهند شد.

در ادامه سیدابوالخیرکراماتی ،رییس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نیز ضمن اشاره به اهمیت موضوع کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: هدف از برگزاری جشنواره نوجوان سالم ، خلق اثر و ایجاد فکر و اندیشه در دانش آموزان در راستای ایجاد روحیه ی مقابله با آسیب های اجتماعی است.

وی افزود : جامعه هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، سه ضلع مثلث دانش آموزان، اولیا و همکاران فرهنگی است و باید توجه داشت که اثرات کار فرهنگی در دراز مدت نمود می یابد و کار پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید به صورت یک گفتمان غالب نهادینه شود.

شایان ذکر است در پایان مراسم از برگزیدگان مرحله استانی و منطقه ای در رشته های مختلف این جشنواره تقدیر شد.

 

به اشتراک بگذارید :