15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۹:۰۰:۳۶
کد مطلب:  Z27UQu3h
مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد :
7 هزار و 800 هنرجوی پایه سوم شاخه فنی و حرفه ای در آزمون بهبود كیفیت تحصیلی به رقابت پرداختند

مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از حضور 7 هزار و 800 هنرجوی پایه سوم شاخه فنی و حرفه ای در آزمون بهبود كیفیت تحصیلی شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت : مرحله دوم آزمون بهبود كیفیت  تحصیلی  یكی از برنامه های مهم در جهت كیفیت بخشی به آموزش های هنرستانی می باشد كه در راستای تقویت بنیه علمی هنرجویان و سنجش و ارزیابی سطح آموزش مهارتی و ایجاد انگیزه مطالعه و رقابت سالم ، به صورت هماهنگ استانی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: در این مرحله از ا  آزمون ، كلیه  هنرجویان پایه سوم شاخه  فنی و حرفه ای  به سوالات طراحی شده بر اساس دروس نهایی و در بیست رشته مختلف پاسخ دادند .

فولادوند با اشاره به نتایج تحلیلی و آماری  این آزمون تصریح کرد:  كارشناسان در حال بررسی  نقاط قوت و ضعف در جهت  مرتفع كردن مشكلات احتمالی آموزش و یادگیری در هنرستانها  با توجه به نتایج آزمون می باشند.

 مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: كارنامه های آزمون نیز كه وضعیت تحصیلی هر هنرجو را در هر درس تحلیل كرده و رتبه  فرد  را در منطقه و استان مشخص می كند در اختیار مناطق قرار گرفته است  .

 

این مقام مسئول با تاکید بر مشاركت مستمر و كیفی  كارشناسان و برنامه ریزان در سطح مناطق و مدیران هنرستان ها و حتی هنرآموزان و هنرجویان  در برنامه های كیفیت بخشی به آموزش یادآورشد:  شناسایی اهداف كاربردی و اصلی آزمون پیشرفت تحصیلی كه مدت ها كار كارشناسی را به همراه داشته است ، اعتبار این آزمون ها را افزایش خواهد داد و شاهد نتایج  درخشانی  در رشد تحصیلی و ارتقاء جایگاه هنرستانهای شهرستانهای استان تهران  خواهیم بود.

گفتنی است آزمون بهبود كیفیت تحصیلی  یا پیشرفت تحصیلی همه ساله در طول سال تحصیلی و در چند مرحله در شاخه  فنی و حرفه ای برگزار می گردد.

به اشتراک بگذارید :