14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۱:۰۵:۱۹
کد مطلب:  Eman7BZz
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
71 هزار و 724 نفر دانش آموز در امتحانات نهایی خرداد 1396 شهرستان های استان تهران شرکت خواهند کرد

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از سنجش 71 هزار و 724 نفر دانش آموز در امتحانات نهایی خرداد 1396 خبر داد.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست هماهنگی برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه 1396 با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اعضای شورای معاونین و مسئولین دست اندرکار برگزار شد.

عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست، با اشاره به این که امسال 38 هزار و 83 نفر داوطلب در کنکور سراسری شرکت خواهند کرد، گفت: در بخش کاردانی آزمون فنی و حرفه ای 7 هزار و 380 نفر و در بخش کارشناسی 1 هزار و 68 نفر شرکت کننده خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به رقابت 2068 شرکت کننده در مرحلۀ نخست المپیادهای علمی دانش آموزان، افزود: از این تعداد، 211 نفر به مرحلۀ استانی راه پیدا کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ادامه تعداد شرکت کنندگان در مرحلۀ اول آزمون سمپاد را 11 هزار و 916 نفر و تعداد شرکت کنندگان در مرحلۀ دوم این آزمون را 3 هزار و 880 نفر برشمرده و ادامه داد: در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی شهرستان های استان تهران 14 هزار نفر در دورۀ اول و 12 هزار و 338 نفر در دورۀ دوم، متقاضی شرکت در این آزمون ها هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن تأکید بر ورود و حضور افراد متخصص و مسئول به عنوان نیروی انسانی در حوزه های تصحیح اوراق امتحانی، تأکید کرد: ورود این افراد باید به صورت جدی کنترل و ارزیابی شود تا حقی از دانش آموزان تضییع نگردد.

وی در همین راستا، امتحانات را یکی از مهم ترین و سنگین ترین عملیات های جاری آموزش و پرورش در طول سال تحصیلی برشمرده و یادآور شد: عمل به قانون و مقررات در طول مدت زمان برگزاری امتحانات لازم و ضروری است و در حوزۀ برگزاری امتحانات خرداد ماه، همه چیز باید حول محور قانون بوده و در مسیر قانون حرکت کند.

فولادوند، ضمن تأکید بر اهمیت رصد جدی امتحانات توسط بازرسان و ناظران این حوزه، افزود: می بایست دقت لازم در حوزۀ رصد امتحانات به کار گرفته شود و در این حوزه باید از تجربۀ افراد متخصص، توانمند و کاردان استفاده شود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در پایان، فراهم نبودن فضای فیزیکی برای برگزاری امتحانات را از دیگر عوامل آسیب زا در حوزۀ برگزاری امتحانات پایان سال دانسته و ادامه داد: فضای فیزیکی محل برگزاری امتحانات می بایست از نور مناسب و سیستم تهویۀ متبوع برخوردار باشد.

به اشتراک بگذارید :