18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۴:۵۹:۵۰
کد مطلب:  TBVgFQJz
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:
معلمین بالا ترین درجه اعتماد در بین افکار عمومی دارند

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در همایش گرامیداشت مقام شامخ معلم در ناحیه2بهارستان گفت: معلمین بالا ترین درجه اعتماد در بین افکار عمومی دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش  شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه 2 بهارستان،حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره قریب به5هزارشهید فرهنگی و 36هزار شهید دانش آموز گفت: بدون تردید و بطور قطع و یقین بهترین روز برای پاسداشت و تجلیل از معلمان عزیز همین روز بوده است چرا که همه ی عزیزانی که تاریخ تحولات فکری پیش از انقلاب کشورما را می دانند با قاطعیت می توانند شهادت دهند که شهید مطهری از اندیشمندان بزرگ زمان خود بود.

وی افزود:این عالم بزرگوار به درستی توانسته نیاز ها و ضروریات زمان خودش را تشخیص داده ، بشناسد و در جهت حل مشکلات و ارائه راه کارهای لازم برای رفع این مشکلات برنامه ریزی کند .

 

بنار ادامه داد :شخصیت شهید مطهری با توجه به فعالیت هایی اعم از حضورش در دانشگاه های مختلف و تالیف کتب بسیار زیاد  با تناسب و فراخور سطوح مختلف،توانسته نیاز های دینی،فقهی، سیاسی و اجتماعی زمان خودش را پاسخ دهد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان گفت : رویکرد مبتنی بر قرآن و زمان شناسی این شهید بزرگوار از ایشان یک معلم بزرگ ساخت و افتخار میکنیم در روز شهادت این شهید بزرگوار،از مقام معلم تجلیل می کنیم.

 

این مقام مسئول با اشاره به این که هرآنچه ما بتوانیم باید در جهت مبانی فکری این عالم تلاش بکنیم و او را بیشتر شناخته و  در جهت تکریم و تجلیل و شناخت جایگاه معلم قدم برداریم ،تصریح کرد: در حقیقت تجلیل از معلم ،تکریم و تعظیم در برابر قدرت الهی است و در جاهای مختلفی در قرآن کریم  آمده است  که ارزش و اهمیت علم،دانایی و تعلیم را مشخص می کند .

 

وی خاطرنشان کرد:نظر سنجی ها در مورد جایگاه و منزلت معلم که عمدتا با روش ها علمی و دقیق به دست آمده است نشان می دهد معلمین بالا ترین درجه اعتماد در بین افکار عمومی دارند  که این سرمایه ارزشمند به دلیل نوع کارکرد های  آموزش و پرورش  و نوع رفتار های معلمین و جامعه فرهنگی  در جامعه به وجود آمده است .

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :