14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۱:۵۱:۱۲
کد مطلب:  iNROKywl
سومین جلسه ی شورای معاونین آموزش و پرورش آذربایجان شرقی;
پاشایی:فرمایشات مقام معظم رهبری در استان طی کمیته ای کارسازی می شود

سومین جلسه ی شورای معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی صبح امروز با دستورات جلسه بررسی عملکرد معاونت پرورشی در برگزاری مسابقات قرآن ، عترت و نماز و همچنین مسابقات فرهنگی و هنری وگزارش عملکرد هیات رسیدگی به تخلفات اداری در باشگاه فرهنگیان تبریز تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در سومین جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان اظهار داشت: به نظر می رسد بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با معلمان می تواند مصداق های استانی نیز پیدا کند و بنا به توافق با تشکیل کمیته ای ذیل شورای معاونین با استفاده از صاحبنظران این مصداق ها کارسازی کرده و در شورای معاونین طی ماه هایی عملیاتی و اجرایی کردن بررسی شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با تسلط کامل بر مطالب و مشکلات به صورت ریز و دقیق به مسائل پرداخت کردند، باید ما نیز با هماهنگی این مسائل را با جزئیات بیشتر و دقیق تر به صورت روند اجرایی در بیاوریم.

پاشایی ضمن قدردانی از برنامه های منسجم و منظم حوزه پژوهش و نیروی انسانی از بابت اجرای برنامه های هفته معلم، اذعان داشت: برنامه های امسال گیراتر، جامع تر و مدرسه محور بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به تاییدات استاندار نسبت به برنامه های سیستم تعلیم و تربیت، ابراز داشت: این تایید انگیزه و علاقه ی مسئولین را بیشتر کرد و لازم است به موارد تاکید شده ی ایشان به طور جدی پرداخت شود.

پاشایی یادآور شد: بخشی از موارد در ابعاد گوناگون در دیدار نماینده ولی فقیه در استان مطرح میشود و استراتژی های جدید طرح شده توسط ایشان با برنامه ریزی عملیاتی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر آزمون هدایت تحصیلی، گفت: تعامل بین بخشی این مورد را در زمان مناسب به بار نشاند و الگویی برای کشور است.

وی بر توزیع نیروی انسانی از هم اکنون متذکر شد و تاکید کرد: پیگیری اجرایی ابتکارات معاونت ها تحقق یابد.

پاشایی پیگیری کلاس های جبرانی خواستار شده و گفت: گزارش کامل با بازدید جدی برابر برنامه تنظیم شده پرداخت شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:گزارش عملکرد معاونت ها در مدت حاضر تدوین شود و بحث سخنوری با تایید استاندار از پایگاه های تابستانی استارت زده شود.

این مقام مسئول تاکید کرد:در بحث انتخابات وظیفه ی ما تشویق برای حضور حداکثری است و باید از حاشیه ها دوری جست و اغنایی و ایجابی عملکرد دولت بیان شود.

وی با بیان اینکه قانون بودجه 96 برای اتمام پروژه های نیمه تمام استان ظرفیت خوبی است، متذکر شد:  شناسایی نقاط ضعف در راستای حل آن عمل شود، و با توجه به اینکه هر مشکلی راه حل داشته، باید رفع شود.

وی در پایان اشاره ای به مسابقات فرهنگی و هنری، سفیران سلامت، ارزشیابی توصیفی ابتدایی، پیگیری ماموریت ها، فعال نگه داشتن نواحی ومناطق و اداره کل یعنی جو کاری، پویایی آموزش و پرورش و حل مشکلات ان نیز داشتند.

رئیس اداره هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در ادامه گفت: علت اصلی وقوع تخلفات اداری عدم آشنایی به قوانین و مقررات مربوطه می باشد.

گلی افزود: در این راستا همکاران می توانند با مراجعه به سامانه هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری به نشانیwww.tkh.ea.medu.ir و شرکت در کلاسهای آموزش ضمن خدمت با انواع تخلفات آشنا شوند و از ضررهای مادی ومعنوی پرونده در هیات تخلفات مصون بمانند.

به اشتراک بگذارید :