14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۱:۲۵:۱۰
کد مطلب:  gkM43Pkq
با حضور مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی ومسئولان وزارتی برگزار شد؛
همایش تخصصی کاربست یافته های پژوهشی در حوزه ارزشیابی کیفی- توصیفی آموزش ابتدایی

با حضور مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجانشرقی ومسئولان وزارتی، همایش تخصصی نیاز سنجی وکاربست یافته های پژوهشی در حوزه ارزشیابی کیفی- توصیفی آموزش ابتدایی در سالن اجتماعات تالار معلم برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی؛ جعفرپاشایی در این همایش گفت: فونداسیون و زیر بنا تعلیم و تربیت از کتب آموزشی و توسط معلیمن و فعالین حوزه ابتدایی شکل می گیرد.

مدیر کل آموزش وپروش استان تصریح کرد: تعهد ماتغییر شاخص های مختلف بوده که در شان دارالتربیه ایران باشد و در این راستا قدمهای ارزشمندی برداشته شده است.

پاشایی با بیان اینکه در حوزه پیش دبستانی، پوشش تحصیلی و...تمام امکانات خود را بکار گرفتیم افزود:  با تلاش و برنامه ریزی های صورت گرفته امروز پوشش تحصیلی در استان نزدیک به 100 درصد است.

وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار پیش دبستانی را به شکل غیر متمرکز و غیر دولتی تحت پوشش قرار دادیم ادامه داد: در این راستا برای ارتقاء کیفیت آموزشی از تمام امکانات فیزیکی ونیروی انسانی نهایت استفاده را می بریم.

مدیردستگاه تعلیم وتربیت استان اذعان داشت: یکی از آسیب های جدی تعلیم وتربیت از دیدگاه مقام معظم رهبری کمیت گرایی و توجه به محفوظات صرف بوده است.

پاشایی متذکر شد: اگر ارزشیابی صرفا درحد یاد آوری سطحی باشد نمی توان انتظار خلاقیت، نوآوری و تفکر نقادانه از دانش آموزان را داشت.

این مقام مسئول با تاکید براینکه ارزشیابی توصیفی در نظام آموزشی دوره ابتدایی از رویکردهای به روز و همه جانبه است اظهار داشت: از مزایای این روش استفاده از ابزارهای گوناگون،مهار حس نمره گرایی و رقابت فرسایشی بین دانش آموزان، قدرت بازخورد و...است.

مدیر کل آموزش وپروش آذربایجانشرقی اضافه کرد: اگر رویکرد ارزشیابی توصیفی به دوره های بالاتر ورود کند انقلابی بزرگ تحت عنوان عبور از تربیت فاغ التحصیلان فاقد مهارت صورت خواهد گرفت.


به اشتراک بگذارید :