14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۰:۳۷:۲۵
کد مطلب:  DA2XKi9u
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی رضایت مندی شغلی آینده را به دنبال دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری نمایشگاه های هفته مشاغل به شكل متمركز و در سطح كیفی خوبی در همه مناطق شهرستان های استان تهران خبر داد.

 

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: با توجه به اینكه هفته اول اردبیهشت ماه با  نام هفته مشاغل  شناخته می شود ، همه سالانه  نمایشگاه های مربوط به این هفته با هدف شناسایی و معرفی رشته ها ، دروس تخصصی ، آینده شغلی ، نحوه ادامه تحصیل و مهارتهای كسب شده در هر رشته به دانش آموزان ورودی هنرستان ها برگزار می گردد .

 

 

وی با اشاره به تغییرات ساختاری نظام آموزشی و هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه نهم جهت انتخاب رشته ، تصریح کرد: بازدید كنندگان نمایشگاه عمدتاً دانش آموزان پایه نهم می باشند و  با توجه به سطح كیفی و تنوع رشته های ارائه شده در نمایشگاه ها،  استقبال خوبی از سوی دانش آموزان جهت بازدید وجود دارد .

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،سطح كیفی نمایشگاه ها و دستاورد های ارائه شده هنرجویان و هنرآموزان هنرستانها را در سطح و جایگاه خوبی  دانست و خاطرنشان کرد : امیدوار هستیم كه دانش آموزان با آشنایی بیشتر با خروجی ها و كاركردهای مهارتی و اقتصادی این رشته ها ، در انتخاب رشته مناسب با توانایی ها و استعداد های  خود ، علاوه بر آینده شغلی موفق ، توسعه كمی و كیفی آموزشهای فنی و حرفه ای را نیز به ارمغان بیاورند. 

 

گفتنی است، كه علاوه بر بازدید هنرجویان ، اولیاء دانش آموزان ، مسئولین آموزشی مناطق و استان از نمایشگاه های مربوط به هفته مشاغل بازدید كردند.

 

 

به اشتراک بگذارید :