14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۴:۴۴:۲۵
کد مطلب:  n8tTppSq
طرح داناب با هدف نجات آب دریاچه ارومیه در مدارس بناب آغاز شد

باحضور مسئولات شهرستان بناب، طرح داناب با هدف نجات آب دریاچه ارومیه در مدارس بناب آغاز به کار گردید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی به نقل از بناب؛ موازن گفت: دانش آموزان ناجی آب، فعالیت خود را در قالب طرح داناب در مدارس بناب آغاز کرده اند تا با فرهنگ سازی استفاده صحیح و بهینه از آب ،سطح ارتقای زندگی را افزایش دهند.

معاون پرورشی آموزش وپرورش بناب با اشاره به اوضاع دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: بحرانی بودن وضع این دریاچه موجب بروز مشکلات زیست محیطی و مشکلات تنفسی در این مناطق خواهد بود و ضرورت دارد به فکر فرهنگ سازی استفاده صحیح از آب و طرح نجات دریاچه باشیم.

 مدیراداره امور آب شهرستان در ادامه مراسم با بیان نظام های شش گانه طرح دانش آموزی نجات آب گفت: آگاه سازی دانش آموزان با چالش ها و مشکلات آب کشور و استان، ایجاد حساسیت در بین دانش آموزان، آموزش راهکارها (مقابله با مشکلات منابع آبی، اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی، آلودگی منابع آب، سیل ها و ...) و اشاعه فرهنگ صحیح مدیریت مصرف آب از جمله مهم ترین اهداف این طرح عنوان شده است.

 مدیر امور آب شهرستان در ادامه به طرح داناب اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح، انتقال مسائل و چالش های بخش آب از طریق دانش آموزان به خانواده ها و اولیای آن ها و جلب توجه به مساله کمبود آب هست.

معاون سازمان دانش آموزی استان، به وضعیت دریاچه ارومیه اشاره کرد و افزود: اگر همت و تلاش لازم در جهت نجات این دریاچه صورت نگیرد، این دریاچه به منطقه کویری تبدیل و شاهد خطرات زیست محیطی خواهیم شد.

گفتنی است، برگزاری کارگاه آموزشی ومسابقات نقاشی، مقاله و کاریکاتور با رویکرد نجات آب از دیگر برنامه های این طرح می باشد که بصورت نمایشگاه در حاشیه مراسم تشکیل و به20 نفر از برگزیدگان در آخر مراسم هدایایی تقدیم شد.

 

به اشتراک بگذارید :