14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۳:۵۳:۱۱
کد مطلب:  NGFdKQKT
در آیین تکریم بازنشستگان آموزش و پرورش اهر عنوان شد؛
آغاز ساخت ۱۴ مدرسه خیر ساز در شهرستان اهر

فرماندار شهرستان اهر از آغاز عملیات اجرایی ۱۴ مدرسه خیر ساز در شهرستان اهر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مهر، آیین تجلیل و تکریم از بازنشستگان و معلمان آموزش و پرورش شهرستان اهر در حالی پیش از ظهر یکشنبه با حضور فرماندار و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد که موضوعاتی چون اقدامت صورت گرفته در حوزه درمان اهر در کنار خبر آغاز ساخت ۱۴ مدرسه خیرساز در این شهرستان مطرح شد.

هزینه ۲۵۰ میلیارد ریال در بهداشت و درمان اهر

سید محمد عابدی فرماندار اهر در این آیین اظهار داشت: تکریم از مقام و جایگاه معلمان تنها منوط به‌روزها و مناسبت‌های به خصوصی نیست بلکه اگر بخواهیم به جهانی عاری از خشونت و سالم دست‌یابیم بایستی در تمامی لحظات و دقیقه‌ها به مقام معلم ارزش داده و قدردان زحماتشان باشیم.

فرماندار اهر ادامه داد: جایگاه معلمان در کشور اسلامی همچون ایران از جایگاه رفیعی برخوردار است و قلب مردم کشورمان برای معلمان می‌تپد و گاهاً شاید برخی‌ها حتی نتوانند کلمه‌ای بر زبان بیاورند ولی از صمیم قلب معلمان را به دلیل این‌که آگاهی بخشیده‌اند را دوست دارند.

وی با اشاره به اینکه معلمان فرهنگ‌سازان جامعه هستند و اگر دیدید در جامعه‌ای اخلاق حاکم است بدون شک این خصلت نشات گرفته از معلمان و فرهنگیان است، افزود: خدای‌ناکرده اگر در جامعه‌ای اخلاق حاکم نباشد به قطع یقین بدانید که در آن جامعه به معلمان اهمیت داده نشده است.

عابدی با ذکر اینکه معلمان در جامعه از فرهنگ اصیل صیانت می‌کنند، گفت: سالروز شهادت شهید مطهری که به‌عنوان هفته معلم نام‌گذاری شده و از شخصیت‌های بزرگ ایران به شمار می‌رود تربیت‌یافته معلمان بود و اگر زندگی‌نامه شهید مطهری را مطالعه کنیم نام بسیاری از اساتید که نقش برجسته‌ای در تربیت ایشان داشته‌اند نام‌برده می‌شود.

فرماندار اهر با اشاره به برگزاری هم‌زمان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و اولین میان‌دوره‌ای مجلس دهم در حوزه انتخابیه اهر و هریس در ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری، اظهار کرد: بیشتری مدیریت انتخابات مربوط به آموزش و پرورش بوده و عمده دست‌اندرکاران انتخاباتی از قشر معلمان هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم آغاز شده و شش نفر از نامزدها که توسط شورای نگهبان واجد شرایط شناخته‌شده‌اند در حال تبلیغات هستند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان اهر بابیان اینکه اگر اخلاق در انتخابات حاکم شود یقیناً نمی‌توان در انتخابات نتیجه مطلوبی پیدا کرد، ابراز داشت: متأسفانه گاهاً شاهد بداخلاقی‌های انتخاباتی هستیم و با وجود این‌که انقلاب اسلامی یک انقلاب اخلاقی است ولی عده‌ای می‌خواهند بداخلاقی‌ها را در انتخابات رواج دهند و سعی می‌کنند تا با بداخلاقی رأی مردم را جلب کنند.

وی با تأکید بر اینکه اگر بگوییم در طول ۴۳ ماه فعالیت دولت تدبیر و امید نزدیک به ۱۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان اهر آسفالت‌ریزی شده حرف گزافی نگفته‌ایم، اضافه کرد: با تخریب دولت و مسئولان کشور سودی عاید نمی‌شود بلکه زمینه سوءاستفاده عناصر ضدانقلاب و معاندین نظام فراهم می‌شود و از طرفی اگر بخواهیم برای نامزد جریانی سیاسی رأی جمع کنیم نباید فعالیت‌های انجام‌شده دولت را هیچ دانسته و یا دروغ تلقی کنیم.

فرماندار اهر اضافه کرد: متأسفانه برخی گروه‌ها و جریان‌ها برای منافع خود فعالیت‌های نظام جمهوری اسلامی را نادیده می‌گیرند در حالی که تنها در بخش بهداشت و درمان اقدامات قابل‌توجهی صورت گرفت و تنها در شهرستان اهر ۲۵۰ میلیارد ریال در این حوزه هزینه شده است.

وی میزان اعتبارات هزینه شده در دولت تدبیر و امید در بخش بهداشت و درمان شهرستان اهر را بالای ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تا سال ۹۲ امکانات بهداشتی در اهر بسیار ضعیف بوده و مردم اهر در ارتباط با تشخیص بیماری‌ها معترض بودند این‌ها را گفتیم در حالی که قصدمان تبلیغ نیست بلکه نیت و هدف خدمت به مردم، نظام و انقلاب اسلامی است.

عابدی با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات ناامید کردن مردم حرکت درستی نیست بلکه بایستی مردم را به آینده امیدوار کنیم، بیان داشت: تمامی اقدامات انجام‌شده از سوی دولت یازدهم برای نظام جمهوری اسلامی و مردم بوده ولی متأسفانه برخی‌ها در آستانه انتخابات با بداخلاقی دولت را زیر سؤال می‌برند.

فرماندار اهر بابیان اینکه رفع معضل بیکاری در شهرستان‌ها منوط به استفاده از ظرفیت‌های هر شهرستان است، خاطرنشان کرد: برای رفع معضل بیکاری جوانان بایستی تمامی اقشار مردمی به‌طور بسیجی وار وارد عرصه شوند به‌طوری که شهرستان اهر در بخش‌های دام‌پروری و کشاورزی پتانسیل‌های بالقوه‌ای دارد و اگر امروز کاندیدایی وعده ساخت پتروشیمی جهت ایجاد اشتغال برای جوانان داد مردم بدانند که این شعار پوپولیستی است.

آغاز ساخت ۱۴ مدرسه خیر ساز در شهرستان اهر

جعفر شجاعی مدیر آموزش و پرورش اهر نیز در این آیین اظهار داشت: زمانی که بتوانیم سخنان بزرگان و عالمانی دینی را به‌درستی درک کنیم آن زمان می‌توانیم جایگاه معلمان را درک کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری اهر با مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان تعامل بسیار خوبی دارد، افزود: نمونه بارز تعامل شهرداری با آموزش و پرورش اهر بازسازی دیوار مدرسه زینب کبری بوده که برای اجرای این پروژه ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

مدیر آموزش و پرورش اهر ادامه داد: خانه معلم اهر یکی از خواسته‌های دیرینه معلمان بوده و تلاش می‌کنیم تا در مرحله اول حداقل سالن غذاخوری و تالار افتتاح کنیم و بعدازآن سعی داریم تا با تکمیل سوئیت‌های خانه معلم نهایتاً تا پایان خردادماه سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.

شجاعی بابیان اینکه مهم‌ترین اقدامات شورای آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان اهر برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در تهران بود، گفت: ۹۹ درصد خیرین حضور یافته در این جشنواره از خیرین اهری بودند و خیرین مدرسه‌ساز برای ساخت ۲۴ باب مدرسه با ۱۲ میلیارد تومان در شهرستان اهر تعهد کرده‌اند.

وی از آغاز عملیات اجرایی ۱۴ مدرسه خیر ساز در شهرستان اهر خبر داد و گفت: ساخت چهارده مدرسه از یک کلاسه تا نه کلاسه که از نتایج جشنواره خیرین مدرسه بود در اهر آغاز شده و اخیراً کلنگ ساخت مدرسه شش کلاسه در روستای سراجه لو توسط یحیی دهقانی مؤسس مبتکران بر زمین زده شد به‌طوری که مؤسس انتشارات مبتکران اهری و اهل روستای سراجه لو هستند.

 

به اشتراک بگذارید :