14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۳:۲۵:۲۰
کد مطلب:  D7TIonxE
با حضور استاندار آذربایجان شرقی:
48 معلم نمونه استانی و کشوری آذربایجان شرقی تجلیل شدند

صبح امروز، 48 معلم نمونه ی استانی و کشوری آذربایجان شرقی با حضور استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش و سایر مسئولین ارشد استانی در باشگاه فرهنگیان تبریز تجلیل شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در مراسم تجلیل از معلمان نمونه ی استان آذربایجان شرقی در باشگاه فرهنگیان تبریز خاطر نشان شد: از 42 ماه پیش طبق درخواستهایی در قالب شورای اداری صورت گرفته ترمیم شاخص های تعلیمی و پرورشی استان خواسته شده بود به طوری که استان در تمامی شاخص های آموزش و پرورش بتواند به سطح کشوری بازگردد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: ایجاد گفتمان منزلت معلمان، مطالبه ی بازداری روند غیرقابل قبول نرخ بی سوادی، جلب مشارکت حداکثری خیرین در توسعه ی زیربنایی فضاهای آموزشی، احیا تالار معلم تبریز و توجه به رویکرد خدمات رفاهی و اموزشی برای معلمان دیگر مطالبات از سیستم تعلیم و تربیت بود.

پاشایی افزود: در ماه های پایانی دولت تدبیر و امید با کار شبانه روزی نیرویهای ستادی و صفی با همه ی تنگناهای مالی با یک برنامه ی زمانبندی شده و حمایت های مسئولین این خواسته ها جامعه عمل پوشیده شد.

وی با یادآوری این مطلب که ارتقا رتبه ی کنکور استان به جایگاه دوم بعد از تهران و پوشش 100 درصدید در مقطع ابتدایی از تحولات مهم در سهس سال بوده، افزود: رتبه ی اموزش و پرورش در تمامی شاخص های عمومی و اختصاصی به جایگاه برتر ارتقا یافت و مقام اول را در کشور کسب کردیم.

پاشایی با بیان اینکه نرخ باسوادی بعد از سرشماری سال 95 رشد 2.6 درصد در گروه سنی 6 سال به بالا را برای استان نشان می دهد، ادامه داد:جلب مشارکت خیرین اتفاق شگفت انگیزی را رقم زد و باعث شد آمار این مشارکت نسبت به 18 سال گذشته به رقمی بالاتر دست یابد که 234 میلیارد تومن از سال 1392 تا 1395 به همت خیرین رقم مشارکت بود.

این مقام مسئول از اتمام پروژه معماری تالار معلم در اوایل کار گفت و افزود: دبیرستان طالقانی با حفظ تناسب اولیه معماری تا آخر امسال ترمیم می شود.

وی ایجاد نمازخانه های مدرسه ای در 60 مدرسه به مدت 90 روز، ایجاد مرکز اقامت بیماران صعب العلاج فرهنگی ، ایجاد اولین مرکز اسکان دائمی فرهنگیان، تجهیز مدارس محروم به تجهیزات ورزشی، ایجاد 25 پژوهش سراهای دانش آموزی، ایجاد دارالقران ها و زمین های چمن ورزشی را از اقدامات برجسته ی اموزش و پرورش استان در دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

پاشایی اظهارداشت: خدمات در آموزش و پرورش زیربنایی و مردم محور بوده و در حوزه ترمیم حقوق معلمان در جهت تکریم این عزیزان و همچنین رتبه بندی اقداناتی صورت گرفته و در حال ترمیم است.

به اشتراک بگذارید :