14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۳:۱۷:۴۵
کد مطلب:  0RrvkOMq
در همایش تجلیل از معلمان و پیشکسوتان منتخب استان آذربایجانشرقی:
جبارزاده: تکریم معلمان در واقع تضمین آینده کشور است

استاندارآذربایجانشرقی در همایش تجلیل از معلمان و پیشکسوتان منتخب استان گفت: تکریم معلمان در واقع تضمین آینده کشور است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی؛ اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه انسان اشرف مخلوقات است گفت: جایگاه معلم به حدی بالابوده که این امانت بزرگ و ارزشمند که اشرف مخلوقات می باشد در اختیار او قرار گرفته است.

استاندارآذربایجانشرقی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با فضای آرامشی که در جامعه بوجود آورد، عملکرد آموزش وپرورش استان نیز به تاسی از همین رویکرد دولت، در همه شاخص های آموزشی وپرورشی و ساخت مدارس بر اساس آمار رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجانشرقی در کنکور سال 95 بعد از تهران در رتبه های زیر10، 100 و 1000 مقام دوم کشوری را کسب کرده است افزود: مجموعه باشگاه فرهنگیان استان در طی چندین سال فقط 42 درصد پیشرفت از لحاظ ساخت داشت ولی بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر وامید در کمتر ازیکسال شاهد اتمام این پروژه عظیم بوده ایم.

جبارزاده تاکید کرد: حضور 240 هزار میهمان در مراکز اقامتی مجموعه آموزش و پرورش در تعطیلات ، نشانگر این است که آموزش و پرورش در کنار تعلیم و تربیت به اقتصاد استان نیز کمک کرده است.

وی با تقدیر از عملکرد مجموعه آموزش و پرورش استان در طول چهار سال گذشته، ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته در بیش از 130 روستا آذربایجانشرقی، به دانش آموزان یک، دو، سه نفری یک معلم در نظر گرفته  شده و این اقدامات باعث شده که میزان باسوادی استان ما بالاتر از میانگین کشوری باشد.

جبارزاده با تاکید براینکه هدف ما رعایت عدالت آموزشی و توزیع متناسب امکانات در تمام مناطق استان است اذعان داشت: در این راستا، سال گذشته 1200 بسته امکانات ورزشی به تمام مناطق روستایی آذربایجانشرقی فرستاده شد.

استاندار آذربایجانشرقی با بیان اینکه نگاه دولت به آموزش وپرورش نگاه توسعه ای بوده است اظهار داشت: توسعه پایدار با تعلیم نیروی انسانی متخصص صورت می گیرد و دولت در این راستا تمام توان خود را بکار گرفته است.

اسماعیل جبارزاده در پایان با تاکید بر اینکه تکریم معلمان در واقع تضمین آینده کشور است متذکر شد: معلمان با پرورش انسان های با فضیلت وخوب به توسعه و پیشرفت کشور کمک شایانی می کنند.

به اشتراک بگذارید :