14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۱:۲۵:۴۲
کد مطلب:  slJJSz9l
مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری در آئین جشن عبادت دانش آموزان:
نماز اول وقت تأثیر عمیق تری در آرامش درون انسان دارد

آیین روح‌بخش جشن تکلیف 900 نفر از دانش آموزان پایه سوم ابتدایی مدارس آموزش و پرورش ناحیه 1 شهرری در محل مصلی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آئین جشن شکوفایی900 نفر از دانش‌آموزان دختر مدارس ابتدایی با حضور مدیر اداره و اعضای شورای معاونین در محل مصلی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در حاشیه این آئین گفت: جشن تکلیف معرف حصول توانایی های جسمی و روحی جهت دریافت مأموریت الهی در رسیدن به سعادت و کمال است.

وی در ادامه نماز و قرائت قرآن کریم را بهترین راه ارتباط با خداوند دانسته و در ادامه ضمن تأکید بر این امر که درک این حقیقت که مخاطب انسان در نماز، خداوندِ قادرِ متعال است موجب توکل، شجاعت و اعتماد به ‌نفس می‌شود، افزود: نماز اول وقت تأثیر عمیق تری در آرامش درون انسان دارد لذا کلیه دانش آموزان عزیزی که امروز به تکلیف رسیده اند را به نماز اول وقت ، قرائت و تأمل در آیات قرآن کریم، سفارش می کنم.

 در این آئین که در فضایی آکنده از نشاط و شوقِ آغاز دوران بندگی برگزار شد، دختران مؤمنه، با مفاهیم حلال و حرام و مکروه و نیز واجب و مستحب آشنا شدند و در پایان دو رکعت نماز مستحبی را به جماعت اقامه کردند.

به اشتراک بگذارید :