18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۰:۵۲:۱۲
کد مطلب:  6Lw6L4Bq
مدیر آموزش و پرورش دماوند در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه:
مسجد و مدرسه دو جایگاه و تأثیرگذار در فرآیند انسان سازی به شمار می روند

همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، فرهنگیان دماوند، پس از عطر افشانی و ادای احترام به شهدای گمنام دفاع مقدس، در نماز عبادی – سیاسی جمعه حضور یافتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، فرهنگیان دماوند، پس از عطر افشانی و ادای احترام به شهدای گمنام دفاع مقدس، در نماز عبادی – سیاسی جمعه حضور یافتند.

مهرداد پورفتحی، مدیر آموزش و پرورش دماوند، سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری و تبریک هفته معلم به فرهنگیان گفت: شغل معلمی از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار است تا آنجا که یکی از سخت ترین مشاغل دنیا به حساب می آید.

وی در ادامه با اشاره به این امر که  شغل معلمی با تربیت انسان سر وکار دارد، تربیت انسانهایی با تفاوت های منحصر به فرد خود، توجه همزمان به دانش آموزان با استعداد و توانمندی های خاص، و این کار را سخت و با اهمیت می کند، افزود: تعلیم و تربیت یک فرایند تدریجی است که نتیجه آن در بلند مدت مشخص خواهد شد، یک فرد پس از 12 الی 16 سال تحصیل، با تصدی مشاغل مختلف در جامعه، محصول نهایی آموزش و پرورش را عیان می کند.

مدیر آموزش و پرورش دماوند، خطاب به اولیای دانش آموزان، یادآور شد: در جامعه پیشرفته امروز، نمره بیست و معدل بالا، ملاک و معیار موفقیت نیست، از این رو آموزش مهارتهای زندگی، اجتماعی و حقوق شهروندی از مسائل مهم مورد توجه آموزش و پرورش به حساب می آید.

پورفتحی با اشاره به آمار 1200 شاغل و 16 هزار دانش آموز در آموزش و پرورش دماوند، تصریح کرد: آموزش و پرورش با پوشش حداکثری نیرو و اهمیت خدمات آن نیازمند مشارکت همه جانبه همگان است.

وی با تشکر از خیرین مدرسه ساز شهرستان، بر مشارکت همه افراد در جهت تجهیز، تعمیر و بازسازی مدارس تأکید کرد.

مدیر آموزش و پرورش دماوند، توجه ویژه به مسائل پرورشی و مذهبی را از اولویت های کاری خود عنوان کرده و گفت: با توجه به تحقیقات انجام شده، سرمایه گذاری در حوزه پرورشی تأثیر مستقیم بر آموزش خواهد داشت. بر این اساس مسجد و مدرسه دو جایگاه مهم انسان سازی به شمار می روند که باید در راس امور قرار گیرند.

به اشتراک بگذارید :