14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۰۸:۳۰:۱۳
کد مطلب:  UDTGTohd
معاون پارلمانی وزیر آموزش وپرورش اعلام کرد:
کمک رسانی 8هزار و 850 میلیاردی خیرین مدرسه ساز کشور در سال گذشته

معاون پارلمانی وزیر آموزش وپرورش گفت: درسال گذشته خیرین مدرسه ساز در کشور 8هزار و850میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در کشور کمک کرده اند و پیش بینی می شود این مبلغ امسال به 10هزار میلیارد افزایش یابد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ملکان، یوسف نجفی عصر دیروز در اولین جشنواره خیرین مدرسه سازملکانی های مقیم مرکز در تهران در خصوص این خبر افزود:این در حالی است  که کل اعتبارات  دولتی در سال گذشته تنها 3هزار میلیارد ریال بود که کمتر از 50درصد آن تخصیص یافت .

وی گفت :در کشور 63هزار مدرسه تخریبی وجود دارد که  که برای بازسازی ونوسازی آنها 180هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

معاون پارلمانی وزیر آموزش وپرورش همچنین  افزود :از امسال خیرینی که 50درصد هزینه ساخت مدرسه ای را تقبل کنند دولت به همان اندازه کمک خواهدکرد .

در ادامه ی جلسه مدیر کل آموزش وپرورش استان نیز گفت:این استان رتبه اول جذب کمکهای خیرین مدرسه ساز را در کشور را داراست .

جعفر پاشایی افزود:سال گذشته 750میلیارد ریال خیرین در استان به مدرسه سازی کمک کردند که این میزان امسال به 800میلیارد ریال خواهد رسید ودر استان 34مجمع خیرین  تشکیل یافته و24جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار شده است .

وی گفت :دولت در سال گذشته تنها 320میلیارد ریال در استان آذربایجان شرقی برای احداث وبازسازی مدارس  اختصاص داده بود .

مدیر کل آموزش وپرورش استان افزود:هنوز 7هزارمدرسه  در استان تخریبی هستندکه برای بازسازی آنها عزم ملی وهمگانی نیاز است .

نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:دولت به تنهایی قادر به حل مشکل مدارس تخریبی وفرسوده نیست وباید از بخش خصوصی وهمت وعزم بیشتر خیرین در این زمینه استفاده کرد.

سلمان خدادادی افزود:سهم دوبرابری وگاها سه برابری کمک خیرین برای بازسازی مدارس در برابر اعتبارات دولتی نشان از علاقه وافر مردم ایران برای تعلیم وتربیت کشور است .

وی همچنین از احداث شش باب مدرسه در شهرستان ملکان خبرداد وگفت : این مدارس درشش  روستایی است که  با کانیکس اداره می شود وبیش از 15میلیارد ریال برای ساخت آنها هزینه خواهدشد .

فرماندار ملکان نیز در این همایش نیزافزود:  در این شهرستان  64مدرسه  تخریبی  و19مدرسه نیمه  مستحکم ووجود دارد  که برای بازسازی آنها بیش از 170میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

محمدباقر خانی گفت:سال گذشته وامسال خیرین هزینه ساخت 30مدرسه را در شهرستان با بیش از 60میلیارداعتبار  ریال تقبل کردند که  40درصد مدارس تخریبی راشامل می شود

مدیر آموزش وپرورش ملکان نیز ازکمک 80میلیاردریالی خیرین  ملکانیهای مقیم تهران در این جشنواره خبرداد وافزود :خیرین ساخت 3باب مدرسه 12کلاسه ویک باب مدرسه 6کلاسه را تقبل کردند.

حمید نیکجوگفت:همچنین احداث ساختمان اداره آموزش وپرورش وخانه معلم از دیگر تعهدات خیرین مدرسه ساز ملکانیهای مقیم تهران است.

"اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز ومدرسه یار " ملکانی های مقیم تهران  وکرج با حضور مسولین رده بالای شهرستان ،استان وکشوردر محل تالار فرهنگی تلاش برگزار شد .

به اشتراک بگذارید :