14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۲:۳۴:۵۳
کد مطلب:  yloFDfBq
معاون آموزش ابتدایی استان خبر داد:
سنجش 80 هزار دانش آموز بدو ورود به دبستان و نوآموز پیش دبستانی برای سال جدید تحصیلی

معاون آموزش ابتدایی استان از تصمیم سنجش سلامت 80 هزار نفری دانش آموزان بدو ورود به دبستان و نوآموزان پیش دبستانی برای سال جدید تحصیلی در جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان و دانش آموزان بدو ورود به پیش دبستانی و دبستانی با حضور مسئولین آموزش و پرورش و نمایندگانی از اداره کل بهزیستی و بهداشت مدارس استان، برگزار شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان گفت: اجرای به موقع این طرح و شناسایی نوآموزان مشکل دار نویدبخش برنامه ریزی صحیح و بسترسازی مناسب برای تحصیل این عزیزان است.

وی افزود: در طول سال ­تحصیلی گذشته تعداد 20 هزار نوآموز پیش دبستانی در 15 منطقه و ناحیه مورد اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی وآمادگی قرار گرفت.

 محمد شاطریان اظهار کرد: سال گذشته معاونت آموزش ابتدایی استان با همکاری اداره استثنایی و با حضور مدرسان استانی کارگاه آموزشی مداخلات بهنگام برای مدیران ومربیان برگزار شد تا کودکان دارای نیازهای ویژه قبل از ورود به دبستان از خدمات ویژه آموزشی جهت جبران کاستی ها بهره مند شوند.

وی از سنجش سلامت تعداد 30 هزار نوآموز در 21 منطقه و ناحیه خبر داد و تصریح کرد: 50 هزارکودک بدو ورود به دبستان نیز مورد اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی وآمادگی تحصیلی قرار می گیرند.

 این مقام مسئول همچنین اضافه کرد: ضرورت دارد که کارگاه آموزشی و توجیهی برای عوامل اجرایی پایگاهها درجهت توانمندسازی نیروی انسانی و کاهش خطاهای با آموزش صحیح مجریان اجرای طرح و آمادگی تحصیلی دانش آموزان انجام گیرد تا کودکان از ارائه خدمات ویژه برخودار شوند.

شاطریان همچنین در جهت جلوگیری ازسردرگمی اولیا و تسریع فرآیند اجرای طرح، برنامه ریزی لازم انجام و در موارد زمان شروع برنامه، فرآیندگردش کار در مدارس، پایگاههای سنجش و مراکز بهداشتی، تهیه بسته های آموزشی برای کودکان، نحوه ارائه خدمات توانبخشی سازمان بهزیستی و... خواستار شد.

مریم خوشبخت رئیس اداره استثنایی استان با اشاره به اجرای آزمایشی این طرح در سال 72 و اجرای رسمی آن از سال 73 تصریح کرد: این طرح از اوایل  خرداد ماه و باز شدن سامانه سناد در مناطق تحت پوشش برنامه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در تمامی  مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اجرا خواهد شد.

در این جلسه مقرر شد در ادامه اجرای طرح سنجش کودکان بدو ورود به دبستان، نوآموزان پیش دبستانی در مناطق  (ایلخچی - خسروشاه_ اسکو _ آذرشهر _ گوگان­_  عجب شیر _ بناب _ مراغه_ ملکان _ صوفیان _شبستر _ تسوج _ جلفا _ مرند _ بستان آباد _ تیکمه داش ) و نواحی پنجگانه تبریز مورد سنجش قرار گیرند.

 

به اشتراک بگذارید :