14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۱:۵۰:۳۰
کد مطلب:  OwoqKfRq
مدير آموزش و پرورش ملارد در آيين سپاس معلم:
فرآيند انتقال دانش و خرد در كلاس درس و توسط معلم صورت مي پذيرد

آيين سپاس معلم شهرستان ملارد با حضور مسئولين اين شهرستان در آموزشگاه عصمت شهر صفادشت برگزار گرديد و در پايان اين آيين از معلمان اين آموزشگاه تجليل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی  و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ملارد، در مراسم بزرگداشت مقام معلم در شهرستان ملارد محمد قادري تفرشي مدير آموزش و پرورش اين شهرستان با اشاره به آيات  قران كريم در باب تعليم و تعلم و هدايت انسان گفت: اولين معلم خداوند متعال است و سپس پيامبران الهي، آدمي را به راستي و درستي معلم بودند.

وی معلمان را الگوي اصلي دانش آموزان دانست و افزود: دانش آموزان كساني را الگوي خود قرار مي دهند كه به آنان آگاهي و دانش مي آموزند و معلم كسي است كه بيشترين تاثير را در اين راه بر كودكان دارد.

تفرشی ادامه داد: فرآيند انتقال دانش ، خرد و محبت در كلاس درس و توسط معلم صورت مي پذيرد.

مدیر آموزش و پرورش ملارد  يكي از مهارت هايي كه معلمان به دانش آموزان ياد مي دهند را داشتن احساس مسئوليت اجتماعي دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مي خواهد افرادي را پرورش دهد كه نسبت به اجتماع خود، جريان هاي فكري و اتفاقات اطراف خود احساس مسئوليت كنند  و داراي هويت اجتماعي باشند لذا معلم به آنان مي اموزد كه آينده خود، شهر و كشور خود را مورد توجه قرار دهد.

 

اين مقام مسئول انتخابات و مشاركت همه جانبه مردم در اداره امور كشور را از بركات انقلاب اسلامي  خواند و افزود: دانش آموزان در محيط مدرسه مي آموزند كه  در انتخاب افراد براي مديريت شهر و كشور خود حساس باشند و افرادي را انتخاب كنند تا خدمتگزار ميهن خود باشند تا آينده اي روشن انتظار آنان را بكشد .

 

به اشتراک بگذارید :