14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۰:۱۱:۵۷
کد مطلب:  JULaImZl
هم زمان با اعیاد شعبانیه صورت گرفت:
آیین جشن تکلیف 900 دانش آموز پایه سوم ابتدایی ناحیه یک ری برگزار شد

آیین روح‌بخش جشن تکلیف 900 نفر از دانش آموزان پایه سوم ابتدایی مدارس آموزش و پرورش ناحیه 1 شهرری در محل مصلی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه یک ری،مراسم جشن شکوفایی900 نفر از دانش‌آموزان دختر مدارس ابتدایی با حضور مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 ری و اعضای شورای معاونین در محل مصلی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

 

بهروز نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در حاشیه این مراسم گفت : جشن تکلیف معرف حصول توانایی های جسمی و روحی جهت دریافت مأموریت الهی در رسیدن به سعادت و کمال است.

 

وی در ادامه افزود: بهترین راه ارتباط با خداوند، نماز و قرائت قرآن کریم است و درک این حقیقت که مخاطب انسان در نماز، خداوندِ قادرِ متعال است موجب توکل، شجاعت و اعتماد به ‌نفس می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 ری تصریح کرد: نماز اول وقت تأثیر عمیق تری در آرامش درون انسان دارد لذا کلیه دانش آموزان عزیزی که امروز به تکلیف رسیده اند را به نماز اول وقت ، قرائت و تأمل در آیات قرآن کریم ، سفارش می کنم.

 

گفتنی است، در این مراسم که در فضایی آکنده از نشاط و شوقِ آغاز دوران بندگی برگزار شد، دختران مؤمنه،با مفاهیم حلال و حرام و مکروه و نیز واجب و مستحب آشنا شدند و در پایان دو رکعت نماز مستحبی را به جماعت اقامه کردند.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :