18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ ۱۳:۴۳:۴۸
کد مطلب:  8Grh3gMW
قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم :
سعادت در آینده هر جامعه ای در دستان معلمین آن جامعه است

همایش تجلیل از معلمین برگزیده شهرستان های استان تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم ، معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران ،مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، شورای معاونین و روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، اسفندیارچهاربند قائم مقام وزیر در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم با ارج نمودن به جایگاه شامخ و ارزنده معلمین اظهار داشت : سخن گفتن پیرامون جایگاه و ارزشهای مقام معلم بسیار گسترده است و ابعاد بسیار زیادی دارد چرا که هر چه به آینده کشور مربوط می شود به گونه ای مستقیم با معلم ارتباط پیدا می کند .

وی افزود: هر جامعه ای که به دنبال سعادت در آینده است باید آن را در دستان پرتوان معلمانش جستجو کند .

چهاربند با اشاره به این که ذات شغل معلمی است که از شان بالایی برخوردار است ، تاکید کرد: معلمین رسالت انبیا را ابلاغ می کنند و ما وقتی حرف از جایگاه معلمین می زنیم باید اسباب لازم جهت رسیدن معلمین به این جایگاه شامخ را فراهم کنیم .

رییس مرکز برنامه ریزی ، منابع انسانی و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه موضوع معلم از مقوله اولویت نیست بلکه از مقوله تکلیف است ، تصریح کرد:  ما باید به این جایگاه رفیع معلم ارج دهیم و هرچه از این باور دور شویم از جایگاه تکریم مقام معلم فاصله گرفته ایم .

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم ، نقش سه عامل فردی ، سازمانی و اجتماعی را در تکریم منزلت و جایگاه معلم موثر دانست و افزود: اگر عوامل فردی و سازمانی به درستی نقش خود را ایفا کنند ان گاه جامعه نیز در تکریم و منزلت معلم هیچ تردیدی به خود راه نخواهد داد .

چاربند ادامه داد: همه در قبال معلم و جایگاه آن مسئولند و وظایفی دارند که باید به مسئولیت شان در قبال معلم عمل کنند .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در 8 سال آینده چیزی در حدود 600 هزار نفر از جامعه فرهنگی کشور بازنشسته می شوند ، خاطرنشان کرد: باید ساز و کار های ما در آینده برای جذب معلمین به گونه ای باشد که افرادی به این حوزه وارد شوند که بتوانند از مقام و جایگاه معلم صیانت کنند.

 

به اشتراک بگذارید :