4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ ۱۳:۱۲:۵۷
کد مطلب:  l5URGQwz
به مناسبت هفته معلم و با حضور مسئولان آذربایجانشرقی برگزار شد؛
آیین عطرافشانی و گلباران مزار 186 شهید معلم استان

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و با حضور مسئولان آذربایجانشرقی، آیین عطرافشانی و گلباران مزار شهداء بویژه 186 معلم شهید استان در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با تبریک هفته ی بزرگداشت مقام معلم گفت: در این روز یاد وخاطره 36 هزار دانش آموز شهید و 5 هزار معام شهید را گرامی میداریم.

مدیر کل آموزش و پرورش تصریح کرد: شهداء در راه رسیدن به امر الهی هم تعهد، هم تشخیص و هم تسجیل  از خود به نمایش گذاشتند.

پاشایی با بیان اینکه شهداء در سه عرصه تعهد، تشخیص و تسجیل موفق تر از همه بودند، اظهار داشت: شهیدان باتعهد و تشخیص راه حق از باطل و برای حفظ نظام تسجیل کردند.

وی با اشاره به این سخن امام علی(ع) که جوهر مردان در مواقع سختی مشخص می شود افزود: شهداء بهترین معلم، مربی و نمایشی برای ایمان،اراده، اخلاق و وطن پرستی هستند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان با تاکید بر اینکه شهداء جلوه ای از آزادگی و رهایی از بند نفس هستند خاطر نشان ساخت: شهداء با اعمال خداجویانه، بی توقع سرمشق واقعی برای ما هستند.

این مقام مسئول در استان یادآور شد: مداد علما و دماء شهداء دو عنصر بسیار مهم برای رسیدن انسان به اوج انسانیت است.

مدیر کل آموزش و پرورش اذعان داشت: کرنش و تعظیم در برابر مقام شامخ معلم در واقع تکریم تمام خوبی هاست چرا که خود پیامبر فرمود که برای معلمی و گسترش اخلاق مبعوث شده است.

وی اظهار کرد: با وزیدن نسیم تدبیر و استقرار آرامش بر مدار عقلانیت، اعتدال، اخلاق و کار جمعی و سیستمی به دور از مسائل حاشیه ای از هیچ همه چیز در عرصه ی نظام آموزش و پرورش استان جریان داشته است.

پاشایی در پایان اذعان داشت: ما امروز در این مکان با شهداء میثاق می بیندیم که برای حفظ انقلاب، اجرای فرامین مقام معظم رهبری، ادامه راه شهداء و جانبازان تمام توان خود و دستگاه تعلیم وتربیت استان را بکار گیریم.

به اشتراک بگذارید :