22 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۱۷:۳۸:۵۵
کد مطلب:  y5ocbeBZ
با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت:
آغاز مرحله دوم طرح بشری در استان فارس

با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش ، مرحله دوم طرح بشری در استان فارس آغاز شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان فارس، مهناز احمدی در مراسم آغاز مرحله دوم  طرح بهبود وضعیت آموزشی – بهداشتی دانش آموزان دختر مناطق محروم  استان فارس "بشری"  که در  دبیرستان احسان ناحیه چهار شیراز برگزار شد گفت: طرح  های اجرایی وزارت آموزش و پرورش با هدف دانش افزایی و ارتقاء سطح آگاهی  دانش آموزان  نسبت به مسائل مربوط به آنها برگزار می گردد.

وی طرح بشری را یکی از این طرح ها عنوان کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح افزایش دانش، نگرش و عملکرد این گروه از دانش آموزان در دوران بلوغ، ارتقا و توسعه سطح سلامت جسمی و بهداشتی ، افزایش سطح انگیزشی آنها برای حفظ سلامت و توجه به انجام مراقبت های بهداشتی، درمانی و پیشگیری از بیماریهای دوران بلوغ در آنها می باشد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: طرح آموزش مهارت های ارتباطی بین دانش آموزان و والدین  نیز از دیگر طرح های اجرایی در آموزش و پرورش  با اهداف یاد شده می باشد .

احمدی گفت: سازمان بهداشت جهانی همه کشورها را مکلف به توجه ویژه و اولویت دادن به بهداشت همه مردم، بویژه دانش آموزان نموده، چرا که آگاهی و ارتقاي اطلاعات دانش آموزان موجب ایجاد رفتار های پیشگیرانه در آنها می شود که زمینه بروز بیماری ها را در سنین بالاتر از بین می برد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شعار" پیشگیری بهتر از درمان است " تاکید کرد: باید کاری کرد تا  با افزایش آگاهی  در مردم  و ایجاد رفتار های پیشگیرانه، زمینه بهبود تغذیه و توجه به ورزش در مردم افزایش یابد.

گفتني است؛ در مرحله اول این طرح در استان فارس که از آذر ماه 95 آغاز شد ، 2 هزار و 855 دانش آموز دختر پایه هفتم مناطق محروم استان فارس و اولیای آنها تحت آموزش های لازم قرار گرفتند و در مرحله دوم آن نیز همین تعداد دانش آموز دختر و اولیای آنها در دوره های آموزشی شرکت خواهند کرد.

به اشتراک بگذارید :