14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۰۹:۵۸:۲۴
کد مطلب:  Rup9omZw
مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی/
آغاز رقابت 352 دانش آموزان دختر آذربایجان شرقی در رشته های ترتیل و حفظ

کارشناس مسئول اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: رقابت های دانش آموزان دختر در رشته های ترتیل و حفظ ویژه و عمومی در قالب سی و پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی قرآن، نماز و عترت در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، کریم حسین زاده در حاشیه  سی و پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی قرآن، نماز و عترت در آستان مقدس سید حمزه اظهار داشت: مرحله استانی سی و پنجمین دوره مسابقات از 29 فرودین تا 4 اردیبهشت در اردوگاه الغدیر برگزار شد که دانش آموزان در رشته های انشای نماز، احکام نماز، اذان، قرائت، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و مداحی به تفکیک دختر و پسر با یکدیگر رقابت کردند.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تصمیم گرفته شد تا مسابقات ترتیل و حفظ ویژه و عمومی برای دختران و پسران دوره اول و دوم متوسطه در آستان مقدس سید حمزه برگزار شود.

کارشناس مسئول اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان تصریح کرد: رقابت 352 دانش آموز دختر امروز سه شنبه 12 اردیبهشت در همین محل در حال پی گیری است و مسابقات دانش آموزان پسر، فردا با شرکت 280 نفر از دانش آموزان نواحی و مناطق برگزار می شود.

حسین زاده اضافه کرد: برگزاری مسابقات در این فضای معنوی علاوه بر آشنایی بیشتر دانش آموزان با امام زاده سید حمزه باعث افزایش فضای معنوی و متبرک شدن مسابقات می شود.

 

به اشتراک بگذارید :