14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۰۹:۰۲:۱۵
کد مطلب:  TxVGc5DO
با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی؛
همایش تجلیل از سفیران سلامت دانش آموزان منطقه هریس برگزار شد

همایش تجلیل از سفیران سلامت دانش آموزان منطقه هریس با حضور صادقی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولین، امروز در سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از هریس ، رسول صادقی بحث حفظ سلامت را مساله ای نیابت ناپذیز دانسته و گفت : چون شاخص های سلامت مستقیما با خود فرد سر و کار دارد، باید خود شخص در ارتقای آن تلاش کند و انجام آن توسط غیر، امکان پذیر نیست؛ پس ارتقای سلامت جامعه به همت همه اقشار نیازمند است.

مدیرآموزش و پرورش هریس بیماری هایی که باعث مرگ و میر زودتر از سن امید به زندگی می شوند را قابل پیشگیری عنوان کرده و نقش سفیران سلامت مدارس  که بالغ بر دو و نیم میلیون نفرند را بسیار موثر در این زمینه دانست.

در ادامه بهزاد بالازاده  با اشاره به شعار هفته سلامت گفت :  نشاط و شادابی و دوری از افسردگی موضوع مورد تاکید سازمان بهداشت جهانی است و با توجه به آمار بالای 50 درصدی کم تحرکی بین دانش آموزان و افزایش سواستفاده از اینترنت که باعث انزوای اجتماعی می شود و دیگر عوامل ،ارتقای سلامت روانی دانش آموزان باید در اولویت برنامه های حوزه تربیت بدنی و سلامت باشد.

 

به اشتراک بگذارید :