24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۰۷:۳۲:۰۸
کد مطلب:  CuD9K1e4
مشاور وزیر ومدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در شیراز:
لزوم توجه ویژه دولت به آموزش و پرورش

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: بی گمان آموزش و پرورش باید جزو اولویت های نخست جامعه باشد و مجاری قانونی کشور باید به این باور رسیده باشند که هرگونه پیشرفتی از این مسیر تحقق خواهد یافت که حفظ شان و کرامت معلم در این راستا بسیار مهم و ضروری است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، مهناز احمدی در آیین بزرگداشت و تقدیر از  معلمان نمونه استان فارس با اشاره به لزوم حفظ شان و کرامت معلم اظهار داشت: متاسفانه در نگاه برخی، سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جایگاهی نداشته و آن را مصرفی قلمداد می کنند.

وی افزود: با وجود تاکید بسیار مقام معظم رهبری بر سرمایه گذاری در آموزش و پرورش و دغدغه ای که سران نظام در این خصوص دارند، باید دید چرا آن طور که شایسته است در بودجه ریزی و تخصیص امکانات، مسیر دیگری طی می شود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بی گمان آموزش و پرورش جزو اولویت های نخست جامعه است و مجاری قانونی کشور باید به این باور رسیده باشند که هرگونه پیشرفتی از این مسیر تحقق خواهد یافت که حفظ شان و کرامت معلم در این راستا بسیار مهم و ضروری است.

احمدی با اشاره به اینکه خانواده آموزش و پرورش با یک میلیون نفر جمعیت بزرگترین قشر کارمندی کشور است، اضافه کرد: امروز کاندیداهای ریاست جمهوری باید بدانند که آموزش و پرورش در اولویت است و هرگز با نگاه مصرفی به این وزارتخانه مهم نگاه نکنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش معلم را عصاره جامعه دانست و اظهار داشت: صلاح و فلاح جامعه از مدرسه می گذرد و این معلمان هستند که روح امید را در جامعه می دمند،هرچند که تا رسیدن به وضعیت مطلوب، فاصله بسیار است.

به اشتراک بگذارید :