24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۷:۲۲:۲۰
کد مطلب:  XpJAh9p9
معاون امور استان‌های ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش کشور در شیراز:
دشمن به دنبال گسست بین دو نهادحوزه و آموزش و پرورش است

معاون امور استان‌های ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: دشمن با اطلاع از تاثیر مثبت همکاری حوزه و آموزش و پرورش، به دنبال گسست بین این دو نهاد است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، حجت‌الاسلام حسین درودی در نشست کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت: دشمن با اطلاع از تاثیر مثبت همکاری حوزه و آموزش و پرورش از طرق مختلف به دنبال گسست بین این دو نهاد است تا کار تربیت نسل آینده ابتر بماند.

وی با اشاره به خرج هزینه‌های هنگفت از سوی دشمن برای قطع ارتباط بین حوزه و آموزش و پرورش تصریح کرد: تجربه نشان داده زمانی که روحانی آموزش‌دیده با مدارس ارتباط برقرار می کند، تاثیرات بسیار خوبی بر جریان روند تعلیم و تربیت دانش آموزان گذاشته است و دشمن نیز متوجه این نکته مهم شده است.

معاون امور استان‌های ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش  کشور ادامه داد: بی‌گمان اتصال آموزش و پرورش به حوزه علمیه نسلی را تربیت خواهد کرد که نمونه آن را در دفاع مقدس در چهره‌هایی مانند شهید چمران‌ها، همت ها و...دیده ایم.

درودی با اشاره به اینکه ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش تنها ستادی است در کشور که دارای دو رئیس عالی است، اظهار داشت: ظرفیت این ستاد به‌گونه‌ای است که می تواند قدم‌های بزرگی را در جهت تقویت ارتباط حوزه و آموزش و پرورش بر دارد.

وی با عنوان اینکه فعالیت ستاد در استان فارس خوب بوده است، گفت: نزدیک یکصد میلیون تومان اعتبار تا به حال در این استان هزینه شده است و انتظار می‌رود که فعالیت‌ها در این استان افزایش پیدا کند.

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در این عرصه و با انتقاد از کسانی که در این جلسات شرکت نمی‌کنند، اظهار داشت: انتظار می‌رود که اعضای ستاد استانی حضور فعال‌تری در این نشست ها داشته باشند که متاسفانه در حد کارشناس نیز گاهی شرکت نمی‌کنند.

محمد نظری همچنین برنامه‌هایی مانند توانمندسازی طلاب، آموزش فرق و مذاهب، توسعه فعالیت‌های تربیتی در تراز جمهوری اسلامی، استقرار روحانی در مدارس طرح امین، اعزام مُبلّغ مناسبتی و... را از جمله اقداماتی دانست که تا به حال در راستای همکاری حوزه و آموزش و پرورش انجام شده است.

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس اضافه کرد: تلاش ما این است که امسال این همکاری بیشتر شده و از نظر کیفی و کمی حجم فعالیت‌ها را گسترش دهیم.

به اشتراک بگذارید :