14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۲:۰۱:۵۹
کد مطلب:  Jb6IUyAe
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی:
تلاش ما پوشش تحصیلی 100 درصدی دانش آموزان در استان است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تلاش ما پوشش تحصیلی 100 درصدی دانش آموزان در استان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، سعید شبستری خیابانی در آیین بزرگداشت مقام شامخ معلم در جمع دانش آموزان هنرستان اکبریه تبریز با بیان اینکه معلمی، شغل انبیاست و این قشر مثل شمع می‌سوزند و روشنایی می‌دهند افزود: این قشر بسیار موثر و فهیم جامعه با جان و دل تلاش می‌کنند و فرزندان ایران اسلامی را همچون فرزندان خود تعلیم و تربیت می‌دهند. 

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی نیروی انسانی سالم، متخصص و متعهد را مهم ترین سرمایه کشورهای توسعه یافته عنوان کرد و ادامه داد: جامعه امروزی نیازمند شخصی است که بتواند گرهی از مشکلات مردم را بگشاید و دیگر نفت و گاز، مهم ترین و بهترین سرمایه جوامع محسوب نمی‌شوند. 

  وی امنیت موجود در ایران را بهترین نعمت موجود کشور دانست و افزود: در سایه تعلیم و تربیت دانش آموزان و جوانان ایران به دست معلمین دلسوز و مخلص، دست هر گونه متجاوزی به کشور را قطع کرده‌ایم. 

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: جوانان این مرز و بوم، یک زمانی سینه‌های خود را در جبهه‌های حق علیه باطل سپر کرده و از اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی حراست کردند و امروز نیز صدها کیلومتر دورتر از مرزهای کشور با دشمنان و تکفیری ها می جنگند تا آرامش و آسایش بیشتری را برای مردم به ارمغان بیاورند. 

  شبستری اذعان داشت: امروز با افتخار اعلام می کنیم که جمهوری اسلامی ایران در کمال آزادی و استقلال و بدون وابستگی به بیگانگان به مسیر پیشرفت خود ادامه می دهد. 

  وی با اشاره به وجود پنج هزار معلم شهید و همچنین 30 هزار دانش آموز شهید در کشور اظهار داشت: مرد فهیم ما هیچ گاه زحمات و جان نثاری های این دو قشر موثر جامعه را از بین نبرده و همیشه خود را مدیون این عزیزان می‌دانند. 

  شبستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهم ترین اقدامات دولت یازدهم در حوزه آموزش و پرورش گفت: من در یک خانواده فرهنگی بزرگ شده‌ام و از نزدیک، مشکلات فرهنگیان را دیده و لمس کرده‌ام؛ ولی به جرات می‌توان گفت که در دولت تدبیر و امید، بسیاری از مشکلات رفاهی و ... این قشر رفع شده هرچند هنوز با درجه مطلوب فاصله داریم. 

  این مقام مسئول با اشاره دستیابی جمهوری اسلامی ایران به فناوری‌ها و پیشرفت‌های روز دنیا در حوزه نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، عمرانی، اقتصادی و ... افزود: تمامی این پیشرفت‌ها مرهون زحمات معلمین، دانش آموزان و دانشجویان است و ما باید زحمات آنان را قدر نهیم. 

  شبستری، معلمی را توفیقی الهی دانست و افزود: معلم، علاه بر آموزش علم به دانش آموزان، علم اخلاق و زندگی را نیز به آنان می‌آموزد و بهترین تجارب زندگی خود را به فرزندانمان منتقل می‌کند. 

  وی با تقدیر از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان در طول چهار سال گذشته، ادامه داد: با تلاش مدیرکل آموزش و پروش استان و تاکیدات دکتر جبارزاده، استاندار آذربایجان‌شرقی، در بیش از 130 روستا استان، به دانش آموزان یک، دو، سه نفری یک معلم در نظر گرفته  شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :