11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۱:۱۷:۲۸
کد مطلب:  m5zuQFgf
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پیامی به مناسبت بزرگداشت مقام معلم:
گل های محمدی به دستان معلم بوسه می زنند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پیامی به مناسبت فرا رسیدن 12 اردیبهشت، سالروز شهادت استاد شهدی مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، متن پیام عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به شرح ذیل است:

"معلم" در هر عصر و زمانی، محک سنجش پیشرفت و تعالی در آن اجتماع است . هر جامعه‌ای که بهره‌اش از علم و اخلاق و معنویت افزون گردد و مقام و جایگاه معلم به کمال مطلوب خود نزدیک‌تر شود، به سمت تعالی رهنمون‌تر است.

روز معلم که فرا می رسد گویی حادثه ای تاثیر گذار در شرف وقوع است ، بهارانی در بهار طبیعت شکوفا می شود ، چکاوکان شاعر به عشق معلم می سرایند ، گل های محمدی به دستان معلم بوسه می زنند ، دل های پاک و بی آلایش و معصوم میلیون ها نونهال و نوجوان به عشق معلم می تپند. مادران و پدران که دست جگر گوشه هایشان را دردستان پر مهر معلمان نهاده اند صمیمی ترین شادباش ها و عاشقانه ترین ترانه های سپاس را به پیشگاه آموزگاران هدیه می کنند چه حادثه ای در طبیعت و تاریخ و اجتماع زیباتر از این ، بهاری تر از این ، شیرین تر از این و با شکوه تر و ماندگار تر از این .

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری  به نام « اقتصاد مقاومتی :تولید و اشتغال  » مزین گشته است نقش و تاثیر معلمان در تربیت نیروی انسانی کارامد بی بدیل خواهد بود . زیرا که معلمان از بالاترین ظرفیت های اجتماعی جامعه بهره مند هستند . به حقیقت ، رمز جاودانگی هر تمدنی را باید در میزان بسط آگاهی و علم در میان مردمان آن جامعه جستجو نمود و قضاوت در خصوص نقش‌آفرینی ممتاز انسان‌ها در هر عصر و زمان را با ارزیابی میزان رواج اندیشه و دانش در میان آنان سنجید. با چنین نگاهی به جامعه بشری، به مقام والای انسان‌هایی پی می‌بریم که عمر خود را صرف علم‌آموزی، آگاهی‌بخشی، معرفت‌شناسی و تلاش در جهت ارتقاء سطح بینش و دیدگاه فردی و جمعی آحاد جامعه نموده‌اند .

اینجانب  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری آن رادمرد بزرگ و مجتهد و فيلسوف بلندآوازه و همه ی شهدای عزیز فرهنگی در طول نهضت اسلامی و انقلاب و جنگ تحمیلی از زحمات خالصانه و بى شائبه معلمان گرانقدر استان  كه وظيفه سنگين آموزش و پرورش كودكان ، نوجوانان و جوانان اين مرز و بوم را بر عهده دارند قدردانى می نمایم .

عبدالرضا فولادوند راد

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران

به اشتراک بگذارید :