11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۰:۵۹:۳۲
کد مطلب:  NRMbtuRN
وزيرآموزش و پرورش در پیامی به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم:
تعالي و توسعه آموزش و پرورش جز در سايه مساعي همه جانبه مردم و حاكميت و تقسيم كار ملّي محقق نخواهد شد

وزيرآموزش و پرورش به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در ارديبهشت سال 96 پيامي صادر كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، متن كامل پيام دكتر فخرالدين دانش آشتياني به شرح زير است:

«به نام‌آن يگانه عليم»

«بهار»كه به ميانه مي رسد، در اُرديبهشتي ترين روزهاي سال، نمادين روزي در تقويم يادها و خاطره ها نقش مي‌بندد كه مزيّن به زيور علم و زينت معلّم است.

بار ديگر «دوازدهم ارديبهشت» با تمام آرايه هاي بهشتي از راه مي رسد و صحيفه سبز معرفت با نسيم نور ورق مي‌خورد. از آنجا كه تمام ايرانيان در هر جاي و جايگاهي، دانش و بينش خود را وامدار تلاش معلمان و مربيان مي‌دانند، در چنين ايّامي به پاس مساعي اين قشر فهيم و فرهيخته به پا مي خيزند و آيين پاسداشت معلّم و معلّمي را به پا مي دارند.

درگراميداشت هفته معلم كه مزين به نام «علّامه شهيد، مرتضي مطهري» (ره ) است، بايد اين توجه مجدد را معنا بخشيم و از خِردورزي، آزادانديشي، دانش پژوهي و دين مداري او به عنوان يك « معلّمِ مصلح » بياموزيم و بياموزانيم.

به يقين جامعه كنوني ما بيش از هر زمان ديگر نيازمند «تسرّي خِرَد» و «تسلّط اخلاق»است؛ و بي گمان اين مهّم زماني تحقق مي يابدكه همگان براي ساحت ارزشمند تعليم و تربيت و جايگاه ارجمند معلّم و مربي، فراتر ازآيين‌ها و عادات رسمي، شأن و منزلت قائل شده، مسيري را طي كنندكه مقوله خطير آموزش و پرورش به «گفتمان ملّي» تبديل شود.

اينجانب بر اين باورم كه تعالي و توسعه آموزش و پرورش جز در سايه مساعي همه جانبه مردم و حاكميت و تقسيم كار ملّي محقق نخواهد شد و انگيزه‌مندي و رضايت شغلي معلمان كه دولت تدبير و اميد مجدّانه به دنبال تحقق آن بوده و هست، از مهم ترين شاخص هاي موفقيت و پيشرفت آموزش و پرورش است.

درپايان ضمن قدرداني از زحمات وتلاش هاي شما فرهنگيان عزيز و تبريك اين ايام فرخنده، اميدوارم در سالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب به نام «اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال» نامگذاري شده است، ‌در سايه سار همدلي، همزباني وهمياري عموم هموطنان عزيز، به ويژه شما آموزگاران، دبيران، مربيان و مديران ساعي و صبور و نيز حضور سازنده‌تان در تمامي عرصه ها، ‌به ويژه در عرصه سرنوشت ساز «انتخابات 29 ارديبهشت»، بار ديگر شاهد تبلور بلوغ سياسي و تجلّي نبوغ اجتماعي ايرانيان هميشه سربلند درتعميق و توسعه عنصرحيات بخش و سعادت آفرين «مردم سالاري ديني» باشيم.

به اشتراک بگذارید :