14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۸:۴۷:۴۱
کد مطلب:  tQsRkkJO
در پنجمین گردهمایی اساتید و محصلین دبیرستان شهید قاضی طباطبایی تبریز؛
پاشایی: عاشق بودن و نجات بخشی دو صفت اصلی معلمان در جامعه است

پاشایی درپنجمین گردهمایی اساتید و محصلین دبیرستان شهید قاضی طباطبایی( دهه60) تبریز گفت: عاشق بودن ونجات بخشی دو صفت اصلی معلمان درجامعه می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی با تبریک ایام شعبانیه و هفته ی بزرگداشت مقام معلم گفت: جامعه مدیون معلمان بوده و شما عزیزان پرچمداران تعلیم وتربیت کشور هستید.

مدیر کل آموزش و پرورش تصریح کرد: به سبب گستردگی کار آموزش و پرورش بالطبع نارسایی هایی وجود دارد که با تمام توان درصدد به حداقل رساندن آن هستیم به طوری که در 41 ماه گذشته با کارشبانه روزی نسبت به تغییر و ارتقاء شاخص های مختلف گام های جدی برداشته شده است.

وی خاطر نشان شد: در استان در راستای رضایتمندی معلمان فرهنگیان اقدامات جدی صورت گرفته و مرکز تکریم فرهنگیان شماره 3 تبریز با خدمات و امکانات رفاهی رایگان برای بیماران صعب العلاج فرهنگی در این راستا قدم برداشته است.

پاشایی با بیان اینکه استان آذربایجانشرقی در کنکور سال 95 در کسب رتبه های زیر 10، 100 و 1000 رتیه دوم کشوری را کسب کرد اظهار داشت: در 134 روستای استان برای یک،دو، سه، وچهار دانش آموز یک معلم اختصاص داده شده است تا عدالت آموزشی برای تمام افراد جامعه رعایت شود.

وی اظهار کرد: با وزیدن نسیم تدبیر و استقرار آرامش بر مدار عقلانیت، اعتدال، اخلاق و کار جمعی و سیستمی به دور از مسائل حاشیه ای از هیچ همه چیز در عرصه ی نظام آموزش و پرورش استان جریان داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت جایگاه رفیع معلم بیان داشت: تربیت انسان توسط انسان سخت بوده و تلاش فرهنگیان برای پرورش دانش آموزان متخصص، متعهد و سالم نشانگر کار انبیاءگونه و ارزشمند این عزیزان دارد.

پاشایی با تاکید براینکه ما بدنبال آموزش و پرورش پویا، کارآمد وتحول آفرین هستیم اذعان داشت: هدف و نگاه ما مسئولین تعلیم وتربیت، پرورش دانش آموزان چند بعدی و دارای مهارت های اجتماعی بالاست.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان از کسب مقام اول اجرای پروژه مهر و هفته بزرگداشت مقام معلم طی دو سال پیاپی در کشور توسط آذربایجانشرقی خبر داد و گفت: در شاخص ارزیابی نظام آموزشی که پوشش تحصیلی است در دوره ابتدایی نزدیک 100 درصد بوده است.

وی از احداث 12 مرکز دائمی اسکان فرهنگیان تازه در بعضی شهرستان های استان در روزهای آتی خبر داد وافزود: اسکان 245 هزار نفر فرهنگی در تابستان 95 در استان نشانگر ظرفیت و تلاش مجموعه دستگاه تعلیم وتربیت آذربایجانشرقی است.

 

به اشتراک بگذارید :