14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۵:۵۲:۱۸
کد مطلب:  yoXfzgSQ
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:
عقلانیت برنامه محور، تکریم اخلاق محور و کیفیت مدرسه محور کلید واژه های تعلیم و تربیت استان

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: عقلانیت برنامه محور، تکریم اخلاق محور و کیفیت مدرسه محور به دور از مسائل حاشیه ای با تکیه بر سند تحول بنیادین کلید واژه های دستگاه تعلیم و تربیت استان می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک ایام شعبانیه و هفته ی بزرگداشت مقام معلم از بابت خدمات طاقت فرسای فرهنگی و رسانه ای خبرنگاران که با کمترین امکانات بیشترین کار فرهنگی که دغدغه ی توسعه آموزش و پرورش و همراهی با دستگاه تعلیم و تربیت بوده قدردانی کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش نگاه حمایتی نماینده ولی فقیه و استاندار را در پیشبرد اهداف بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: به سبب گستردگی کار آموزش و پرورش بالطبع نارسایی های وجود دارد که با تمام توان درصدد به حداقل رساندن آن هستیم به طوری که در 41 ماه گذشته با کارشبانه روزی نسبت به تغییر و ارتقاء شاخص های مختلف گام های جدی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه دولت توجه شایسته ای در حد وسع به فرهنگیان داشته است و در سه ماه پایانی سال 95 نگاه ویژه به پرداخت ها و مطالبات داشته باید اذعان داشت: گشایش کم سابقه ای در تزریق مطالبات انجام شده که در این راستا اندک مطالبات از پاداش بازنشتگان 95، اضافه تدریس همکاران شاغل و حق الزحمه امتحانات در حال اجرایی و عملیاتی شدن است.

پاشایی اظهار کرد: با وزیدن نسیم تدبیر و استقرار آرامش بر مدار عقلانیت، اعتدال، اخلاق و کار جمعی و سیستمی به دور از مسائل حاشیه ای از هیچ همه چیز در عرصه ی نظام آموزش و پرورش استان جریان داشته است.

وی با خاطرنشان ساختن این موضوع که کلیدواژه محوری برنامه ها و سیاست های آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین می باشد، عقلانیت برنامه محور، تکریم اخلاق محور و کیفیت مدرسه محور را کلید واژه های کاری سیستم تعلیم و تربیت استان برشمرد و گفت: جایگاه آموزش و پرورش استان با تکیه بر این سه کلیدواژه در اکثر شاخص ها جایگاه های برتر را در کشور ازآن خود کرده است.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان از کسب مقام اول اجرای پروژه مهر و هفته بزرگداشت مقام معلم طی دو سال پیاپی در کشور توسط آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در شاخص ارزیابی نظام آموزشی که پوشش تحصیلی است در دوره ابتدایی نزدیک 100 درصد بوده است.

وی به شعار سالتحصیلی جدید مبنی بر ایجاد انگیزه تحصیل در دانش آموزان، انگیزه تدریس در معلمان و رضایتمندی اولیا اشاره کرد و افزود: مرکز تکریم فرهنگیان استان نیز در همین راستا ایجاد شده است.

پاشایی با اشاره به اجرای المپیادهای درون مدرسه ای و تجهیز 1200 مدرسه ی روستایی به تجهیزات ورزشی و ایجاد سالن های ورزشی و چمن مصنوعی، در خصوص بحث سواداموزی اعلام کرد: میزان رشد سواد در سرشماری 1390 نزدیک 0.5 درصد بوده که در سرشماری سال 1395 این میزان طی 90 تا 95 به 2.5 درصد افزایش یافته است.

وی با خاطرنشان ساختن ایجاد مرکز دائمی اسکان فرهنگیان استان برای اولین بار در کشور، از اسکان 245 هزار نفر فرهنگی در تابستان 95 در استان خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: با تاکید استاندار میزبانی فرهنگیان سراسر کشور در تبریز2018 به عهده ی این نهاد گذاشته شده و از بابت توجه دولت با بعد اقتصادی نسبت به آزادگذاشتن منابع درآمدی و معافیت مالیاتی آموزش و پرورش ستادی برای تحقق این امر تشکیل شده و فعالیت می نماید.

پاشایی مشارکت خیرین از سال 94 تا 95 را بی نظیر عنوان کرد و افزود: 234 میلیارد تومن تعهد خیرین در این یکسال بوده است که از زمان تاسیس مجمع خیرین که 520 میلیارد تومان می باشد رقمی بی سابقه است.

به اشتراک بگذارید :