14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۱:۴۱:۰۴
کد مطلب:  5lSoFNGT
در راستای اجرای طرح کشوری آموزش حقوق و تکالیف شهروندی;
مشاور مدیر کل در امور بانوان از مراکز آموزشی ناحیه یک تبریز بازدید کرد

مشاور مدیر کل در امور بانوان از روند برگزاری طرح کشوری آموزش حقوق و تکالیف ویژه دانش آموزان در تعدادی از مدارس ناحیه یک تبریزبازدید نمود .

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه یک تبریز طیبه معرفت در جریان این بازدید گفت :   این طرح برای  دانش آموزان دختر و پسر در سطح استان  برگزار می گردد.

مشاور مدیر کل در امور بانوان ادامه داد :  رعایت حقوق و انجام تکالیف از ارکان اساسی زندگی اجتماعی و فرهنگی انسان در جامعه امروز محسوب می شود و شناخت این حقوق و تکالیف ، نهادینه نمودن آن در افراد نقش موثری در ارتقاء و ایجاد جامعه ای براساس نظم و عدالت خواهد داشت.

وی افزود: لذا با عنایت به لزوم آگاهی عمومی به ویژه جهت نوجوانان از حقوق و تکالیف خویش و همچنین نقش اولیای مدرسه و والدین در ایجاد محیط مناسب جهت ترویج و نهادینه سازی مفاهیم حقوق به دانش آموزان ، ضرورت دارد در راستای حرکت به سوی یک جامعه قانونمند و توسعه یافته ،طرح آموزش حقوق و تکالیف با لحاظ نمودن آموزش برای سه گروه دانش آموزان، اولیاء و  مربیان مدرسه در مدارس دخترانه متناسب با نیازهای آنان اجرا گردد.

معرفت اذعان داشت  : دراین طرح دانش آموزان با حقوق شهروندی ،حقوق و تکالیف فردی ،خانوادگی و اجتماعی و حقوق به عنوان نهاد و مبنایی برای جامعه مدنی آشنا می شوند .

وی اضافه کرد: توسعه اخلاق و روابط اخلاقی و افزایش همدلی و همبستگی اجتماعی و اخلاقی بین اعضاء جامعه و دانش افزایی و ارتقاء آگاهی دانش آموزان جهت احقاق حقوق مدنی ومشارکت آگاهانه برای حضور در عرصه های مختلف از اهداف دیگر این طرح می باشد .

معرفت پس از بازدید از دبیرستان کلکته چی گفت : ناحیه یک تبریز با تحت پوشش بردن 600 دانش آموز در اجرای این طرح در بین نواحی و مناطق استان پیشرو هست .

به اشتراک بگذارید :