14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۱:۳۹:۳۴
کد مطلب:  otpXTyZp
پاشایی در جلسه شورای خانه ریاضیات مطرح کرد:
مراکز تخصصی آموزش و پرورش برای تولید علم ایجاد شده اند

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با عنوان کردن علم برای علم، اظهار کرد: خانه ریاضیات و دیگر مراکز برای ایجاد شغل نیست و باید تولید دانش شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در جلسه شورای علمی خانه ریاضیات استان در باشگاه فرهنگیان تبریز با تبریک میلاد باسعادت اباعبداا... حسین و هفته معلم از فعالین خانه ریاضیات استان به سبب اقدامات برنامه ریزی شده و متعدد ابراز رضایت کرده و ارزیابی را مثبت عنوان کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: بودجه اموزش و پرورش بیش از 98 درصد واریز به حساب همکاران است و کمتر از 1 درصد به تامین تجهیزات و امکانات پرداخت می شود ولی با این اعتبار محدود حمایت از مغز افزار آموزش و پرورش که اینگونه مراکز علمی است صورت خواهد گرفت.

وی بر گسترش دادن این مجموعه تاکید کرده و افزود: اغلب دانش آموزان در درس ریاضی واهمه دارد و باید این مسئله پیچیده آسان شود واگر خانه ریاضیات موضوع مربوط به ریاضیات را روندی نرم و آسان کند فلسفه ذاتی خود را انجام داده است و گره گشایی با ابزار های جدید بسیار مهم است.

پاشایی بر تنوع فعالیت ها با ابزارها و دیدگاه های متعدد تاکید کرد و گفت: لازمه ی این کار توجه به نوع خواست و مذاق دانش آموز می باشد چرا که دانش آموز به سمت موضوعی می رود که رنگ و لعاب متنوع تری دارد و ابتکار و خلاقیت و نوآوری گنجانده شود.

وی با بیان اینکه از محول کردن برنامه های روتین به دانش آموزان خودداری کرده، تصریح کرد: باید اقداماتی صورت بگیرد که عطش دانش اموز برانگیخته شود.

این مقام مسئول نگاه به صورت تخصصی و پمپاز به کل استان را خواستار شده و افزود:همایش های علمی، بازآموزی، بازتولید نیز در رسانه ها منعکس شده و ارتباط با خانواده ها باید قوی تر جهت آشنایی شان با این مراکز باشد.

پاشایی با عنوان کردن علم برای علم، اظهار کرد: برای ایجاد شغل این مرکز ایجاد نشده و باید تولید دانش فنی شود و با موضوع تخصصی مواجه هستیم و باید گره های این موضوع را حل کنیم.

وی یاداور شد: جایگاه علمی استان در 4 سال گذشته ارتقاء یافته است و 1.5 نمره به معدل دانش آموزان استان در امتحانات نهایی افزوده شده است و این وید بخش تلاش بیشتر برای پیشرفت بهتر در کشور است.

پاشایی اذعان داشت: در دنیا برای توسعه پایدار سه شاخص برشمرده شده که اولین شاخص آموزش و پرورش است و سلامت روحی و روانی جامعه و توجه به آراء و افکار مردم یا بعبارتی مردم سالاری دینی مردم شاخص های بعدی بشمار می آیند که این دو شاخص رابطه ی مستقیم با آموزش و پرورش دارد.

 

به اشتراک بگذارید :