11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۹:۲۸:۲۲
کد مطلب:  T6TEypc3
مدیر آموزش و پرورش دماوند :
همایش هفته سلامت در دماوند برگزار شد

همایش هفته سلامت ، با حضور مدیران ،مشاوران ، مربیان بهداشت مدارس و مسئولین شهری و شبکه بهداشت و خیرین سلامت در اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از دماوند ،

مهرداد پورفتحی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت : سلامتی در زندگی انسان از ارزش بالایی برخوردار است و مهمتر از آن حفظ سلامتی و رعایت نکات بهداشتی مرتبط با آن است .

 

وی افزود:سلامت روان و جسم دو بعد مهم در سلامتی افراد است که هیچ یک بر دیگری برتری ندارند و توجه به هردو بعد لازمه سلامتی کامل است .

 

پورفتحی با بیان شعار سال بهداشت جهانی با موضوع " بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم ...." به عوامل آسیب زننده به سلامت روان در دنیای امروزی اشاره کرد و افزود: عواملی مانند فضای مجازی ، مشغله زیاد افراد ، منفی نگری وفرد گرایی که هریک با کاستن روابط بین انسانها در اجتماع و خانواده سبب بروز تنهایی و در نهایت افسردگی و بیماریهای روانی خواهند شد .

 

مدیر آموزش و پرورش دماوند با اشاره به نقش خانواده ها در تربیت فرزندان ، بر لزوم توجه به آموزش های خانواده در مدارس تأکید کرد و گفت : زمانی در امر آموزش دانش آموزان موفق می شویم که خانواده ها با اولیاء مدرسه رابطه همسو داشته باشند .

 

 

به اشتراک بگذارید :