11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۰۷:۳۶:۱۴
کد مطلب:  f3N2Up4t
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:
باید در کنار مدرسه سازی به مقاوم سازی مدارس توجه شود

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاكيد بر اين كه باید در کنار مدرسه سازی به مقاوم سازی مدارس توجه شود، گفت: با کسب اعتماد خیران مدرسه ساز، 34 درصد مدارس کشور در دولت یازدهم توسط این خیران احداث شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، محمدتقی نظرپور در نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در مشهد اظهاركرد: در دولت یازدهم تعهد خیران مدرسه ساز حدود 30 هزار میلیارد ریال بوده که 33 درصد این میزان تاکنون محقق شده است.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصريح کرد: در طول 18 سال گذشته از برگزاری جشنواره های خیران مدرسه ساز حدود 70 هزار میلیارد ریال مجموع تعهدات خیران بوده که از این میزان 28 هزار میلیارد ریال آن، معادل 40 درصد محقق شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در طول این مدت 108 هزار کلاس درس توسط خیران در کشور ساخته شده که کمک بسیار خوبی به آموزش و پرورش بوده است.

 

نظرپور با درخواست از خیران براي ساخت مدارس ماندگار و مقاوم، تاکید کرد: در کشور تنها 100 باب مدرسه ماندگار وجود دارد بنابراین خیران، مدرسه ای بسازند که زیبا، مقاوم و ماندگار باشد تا نسل های آینده نیز بتوانند از این مدارس استفاده کرده و راه این خیران را ادامه دهند.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بيان کرد: خیران در کنار ساخت مدارس، آموزش و پرورش را در نگهداری از آنها نیز همراهی و کمک کنند.

 

وي افزود: هر خیر و نیکوکار حتما نباید اقدام به ساخت یک مدرسه نماید، خیرانی که توانایی ساخت یک مدرسه را ندارند می توانند یک کلاس درس احداث کنند و باید به سمتی حرکت کرد که مدرسه با چند خیر نیز احداث شود.

 

نظرپور اظهارکرد: در استان خراسان رضوی حدود چهار هزار خیر مدرسه ساز وجود دارد که این تعداد 13 درصد از خیرین مدرسه ساز کشور را شامل می شوند.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: 18.3 درصد کلاس های ساخته شده که حدود 20 هزار کلاس درس می شود توسط خیران در استان خراسان رضوی احداث شده است.

 

وی گفت: باید در کنار مدرسه سازی به مقاوم سازی مدارس نیز توجه کنیم که خیران به این بخش نیز می توانند کمک کنند.

به اشتراک بگذارید :