4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۵:۰۷:۵۷
کد مطلب:  GpBv5amS
رئیس آموزش و پرورش نظرکهریزی در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه:
امسال بخاری های نفتی و گازسوز از مدارس نظرکهریزی برچیده خواهد شد

رئیس آموزش و پرورش نظرکهریزی در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته تاکید کرد: امسال بخاری های نفتی و گازسوز از مدارس منطقه ی نظرکهریزی برچیده خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از نظرکهریزی، ابراهیم قاسمی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ی این هفته ی شهرستان هشترود، در بخش نخست سخنان خود، ضمن تبریک پیشاپیش اعیاد بزرگ شعبانیه و هفته ی معلم، در ترسیم منزلت و مقام شامخ معلم ابراز داشت: مفسر و منتشرکننده ی خوبی ها و مقربترین بندگان خدا معلمین هستند.

 رئیس آموزش و پرورش منطقه با اشاره به حدیثی از آخرین و برترین پیام آور الهی؛ حضرت محمد (ص) اهمیت شغل مقدس معلمی و هدایت بشریت را یادآور شد و گفت: امروز رسالت ما قدردادن به معماران فرداز ساز و انسان پرداز است.

قاسمی در تشریح جایگاه رفیع معلم خاطرنشان کرد: اردیبهشت ماه تداعی کننده ی یاد و خاطره ی معلم است و چون معلم با هنربزرگ شهادت پیوند تنگاتنگی دارد؛ پس شهادت نیز معلم است رئیس آموزش و پرورش منطقه ادامه داد: اردیبهشت یادآور پیشانی شقایق رنگ معلم شهیدی است که به جرم اندیشیدن به روشن ترین حقایق، گلوله ی شقاوت آن را نشانه گرفت. پس ما سپاسگزار شهید مطهری هستیم که اندیشیدن را به ما یاد داد.

 قاسمی با نکوداشت تقارن شکوهمند هفته ی معلم با شهادت اظهار داشت: فرصت را غنیمت می شمارم تا یاد و خاطره ی شهدای معلمی که در راه اعتلای بیرق اسلام ناب از جان گذشتند را گرامی دارم، چرا که شهادت معلم بیداری نسل هاست و نباید از این مهم غافل شویم.

محور دوم سخنان رئیس آموزش و پرورش منطقه، مقوله ی حساس و حایز اهمیت هدایت تحصیلی بود.

 قاسمی با تشریح این مهم ابراز کرد: با تدابیر اتخاذ شده توسط دولت تدبیر و امید و  هماهنگی دانش آموز، اولیا، مشاور و سایر عوامل دخیل، انتخاب رشته و شغل به صورت علمی انجام می پذیرد.

قاسمی در بخش سوم و پایانی سخنان خود با اشاره به ارتقای رتبه ی آموزش و پرورش استان از جایگاه 26 در سطح کشور به جایگاه دوم از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان و نواحی و مناطق در سال های اخیر تقدیر و تمجید کرد.

 رئیس آموزش و پرورش منطقه در پایان سخنان خود، با اشاره به عملکرد درخشان آموزش و پرورش نظرکهریزی، در دولت تدبیر و امید و به ویژه تجهیز نزدیک به 60 مدرسه منطقه به سیستم گرمایشی حرارتی مرکزی، احراز رتبه ی دوم پروژه مهر و تحقیق و پژوهش استان در سال 95،  از برچیده شدن بخاری های نفتی و گازسوز در مدارس نظرکهریزی تا پایان امسال خبرداد.

به اشتراک بگذارید :