14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۴:۲۷:۱۷
کد مطلب:  0cTGSRki
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
صعود هنرجویان برگزیده شهرستان های استان تهران به مرحله کشوری

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از راهیابی سیزده هنرجوی فنی و حرفه ای و كاردانش شهرستان های استان تهران ، به مرحله عملی كشوری مسابقات علمی-عملی و علمی-كاربردی هنرستانها در سال تحصیلی 96-95 خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :

صعود هنرجویان برگزیده شهرستان های استان تهران به مرحله کشوری

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر اظهار داشت :  طبق اعلام دفتر وزارتی،  هنرجویان شهرستانهای استان تهران  سیزده  رتبه در مرحله تئوری  كشوری در رشته ها و زمینه های مختلف  و متنوع در این دوره از مسابقات به ارمغان آوردند.

 

وی افزود: تربیت بدنی پسران، صنایع دستی، كامپیوتر، كودكیاری، مكانیك خودرو و  نقشه كشی معماری در شاخه فنی و حرفه ای  و  نقشه كشی صنعتی به كمك رایانه،  خیاطی لباس شب و عروس، مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده ، طراحی و توسعه صفحات وب ،تصویر برداری ، پرورش صنعتی گاو و  پرورش گل در شاخه كاردانش رشته های دارای هنرجوی راه یافته از 56 عنوان رشته  به مرحله نهایی این دوره از مسابقات هنرستانی هستند.

فولادوند ادامه داد: همچنین مناطق ناحیه 1 شهر ری ، ناحیه2 شهر ری ، اسلامشهر، قرچك، شهر قدس، شهریار ، رباط كریم و پاكدشت دارای حداقل یك هنرجوی برگزیده راه یافته به مرحله عملی كشوری می باشند.

 

این مقام مسئول  تنوع و رتبه های كسب شده در مرحله تئوری كشوری مسابقات هنرستان های فنی و حرفه ای و  كاردانش توسط هنرجویان دختر و پسر در رشته های زمینه صنعت، خدمات و كشاورزی   شاخصی بر توانمندی هنرستانها در پرورش استعداد های جوان كشور دانست و تصریح كرد :  با توجه به این كه هنرجویان دختر قریب به 40% جامعه آماری شركت كنندگان در آزمون را به خود اختصاص داده بودند، اما 8 رتبه از 13 رتبه كسب شده توسط دختران هنرجو كسب شده است .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصریح کرد: این امر  نشانگر این است كه استعداد های  دختران در آموزش  و پرورش در سطح خوبی قرار دارد   كه با شاخصهای وزارتی و استاندارد های سازمانهای بین المللی مانند یونسكو كه بر كاهش  اختلاف جنسیتی در آموزش و رعایت عدالت در آموزشی  تاكید دارد، هماهنگ و همسو می باشد. 

 

فولادوند خاطرنشان کرد : مسلماً تلاش و برنامه ریزی آموزشی  در سطح استان ، منطقه و مدرسه نتایج اثر بخشی را به دنبال دارد  كه با استمرار و ارتقاء  سطح كیفی برنامه ریزی در سالهای آینده شاهد حفظ و ارتقاء جایگاه آموزش در  هنرستانهای شهرستانهای استان تهران خواهیم بود.  

 

شایان ذكر است كه  مرحله عملی كشوری و نهایی  چهاردهمین دوره مسابقات علمی – عملی شاخه فنی و حرفه ای در اردیبهشت ماه و  پانزدهمین دوره مسابقات علمی – كاربردی شاخه كاردانش در تیر ماه سال جاری برگزار خواهد  شد  .

 

به اشتراک بگذارید :