11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۴:۲۵:۰۱
کد مطلب:  bx4C924N
در نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد صورت گرفت:
دیدار معاون آموزش ابتدايي وزیرآموزش و پرورش با وزرای عراق و بنگلادش

معاون آموزش ابتدايي وزیر آموزش و پرورش که به دعوت معاون رئیس جمهور در نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد شرکت کرده بود با وزرای امور خانواده عراق و بنگلادش پیرامون مسایل آموزش و پرورش خصوصا دختران و زنان گفت و گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت آموزش ابتدایی، رضوان حکیم زاده در دیدار با «محمد شیاع  السودانی» وزیر کار و رفاه اجتماعی  و «محمد میزانو رحمان» مدیر کل وزارت امور زنان و خانواده بنگلادش خواستار تشریک مساعی کشورهای مسلمان در ارائه تصویری صحیح از جایگاه رفیع زنان در اسلام شد .

 

معاون آموزش ابتدايي وزیر آموزش و پرورش خواستار همکاری متقابل و تبادل تجربیات آموزشی بین این کشورها و جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه افزایش سطح دسترسی زنان و دختران به آموزش با کیفیت شد.

 

«محمد شیاع  السودانی» وزیر کار و رفاه اجتماعی عراق  ضمن دعوت  از معاون آموزش و پرورش ایران جهت بازدید از عراق و دیدار ایشان  از مدارس این کشور آمادگی خود را برای تقویت همکاری های بین دو کشور اعلام کرد.

 

وزیر امور زنان و خانواده بنگلادش نیز با اشاره به این که ازدواج زودهنگام یکی از عوامل ترک تحصیل دختران در بنگلادش است آمادگی بنگلادش را برای تبادل تجربه های مشترک در خصوص برنامه های توانمند سازی زنان اعلام کرد.

 

 گفتني است؛ نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی با عنوان «سیاستگذاری اجتماعی و خانواده در جوامع اسلامی، الزامات و بایسته ها» با حضور وزیران مرتبط با حوزه زنان از کشورهای ترکیه، آذربایجان، موریتانی، افغانستان، عراق، بنگلادش، سوریه، پاکستان و نیجر در مشهد برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :