14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۰:۵۶:۱۶
کد مطلب:  r8MWC64x
رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آذربایجان شرقی:
انجام آزمون هدایت تحصیلی دانش آموزان روزانه رصد و پیگیری شود

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آذربایجان شرقی در گفت و گو با واحد خبر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی گفت: کارشناسان مشاوره نواحی و مناطق موظف هستند کلیه مدارس تحت پوشش را روزانه و ساعتی رصد و پیگیری نمایند تا دانش آموزان از لحاظ انجام آزمون و تکمیل هدایت تحصیلی ازقلم نیفتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جهانبخش غلامی در خصوص نکات قابل توجه در خصوص هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم گفت: کلیه فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم اعم از دولتی و غیردولتی، روزانه و خرید خدمات آموزشی برابر شیوه نامه بصورت الکترونیکی از طریق سامانه پورتال همگام با  اجرای آزمون ها و تکمیل نمون برگها اقدام می شود. 

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آذربایجان شرقی با بیان اینکه  مدیران محترم مدارس موظفند به کلیه دانش آموزان، دبیران و مشاوران پایه نهم نام کاربری و رمز عبور تولید نمایند، تاکید کرد: دانش آموزان، دبیران و مشاوران محترم باید از طریق سامانه پورتال همگام نسبت به اجرای آزمونها و تکمیل نمون برگها، اقدام نمایند.

وی یادآور شد: برابر استعلام از وزارت متبوع، اخذ آزمون ها صرفا بصورت آنلاین انجام خواهد گرفت و برنامه ریزی کمیته های هدایت تحصیلی جهت اخذ آزمون می بایستی به صورت آنلاین باشد.

غلامی تصریح کرد: دانش آموزان عزیز و دبیران محترم و مشاوران می توانند در خارج از مجموعه آموزش و پرورش  بصورت انفرادی  نسبت به اجرای آزمونها و تکمیل نمون برگها اقدام نمایند.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان گفت: برابر استعلام از وزارتخانه، حداکثر زمانی که سامانه در دسترس نواحی و مناطق است، تا 15 اردیبهشت می باشد و هر گونه تاخیر و قصور در عدم تکمیل نمون برگها و اخذ آزمون در سامانه پورتال متوجه روسای محترم کمیته هدایت تحصیلی نواحی و مناطق می باشد.

وی با تاکید بر اینکه مشاورین محترم مدارس سریعا نسبت به تکمیل نمون برگهای 10 امتیازی مشاوره و 5 امتیازی اولیاء از طریق سامانه همگام اقدام نمایند، افزود: هرگونه سوال و ابهام مربوط به سامانه همگام از طریق اداره فن آوری استان و امتیاز مشاوره ای از طرق اداره مشاوره (صرفا کارشناس مشاوره نواحی و مناطق) و 35 امتیاز آموزشی از طریق اداره آموزش متوسطه دوره اول می باشد.

رئیس اداره مشاوره متذکر شد: کارشناسان مشاوره نواحی و مناطق برابر نام کاربری و رمز عبوری که تعریف شده، کلیه مدارس تحت پوشش نواحی و مناطق خودشان را روزانه و ساعتی رصد و پیگیری  نمایند تا دانش آموزان از لحاظ انجام آزمون و تکمیل نمون برگ ازقلم نیفتند.

وی خاطرنشان شد: پیرو بخشنامه هفته معرفی مشاغل و همزمانی این هفته با تکمیل نمون برگها جهت شناخت اولیاء و دانش آموزان نسبت به حرف و مشاغل علی الخصوص مشاغل بومی، بازدید ها از هنرستان های نواحی و منطقه همچنان مورد انتظار می باشد.

غلامی با اشاره به اینکه آخرین وضعیت میزان مشارکت نواحی و مناطق به صورت جدول و نمودار در آیکون راهنمای هدایت تحصیلی استان، باید روزانه رصد و پیگیری شود، اضافه کرد:  با توجه به افزایش آگاهی اولیا، دانش آموزان و همکاران مشاور از فرایند هدایت تحصیلی، ویژه نامه مجله تربیت و کتاب برنامه ها و فعالیت های راهنمایی و مشاوره متوسطه دوره اول از طریق انتشارات منادی تربیت با هماهنگی اداره کل مشاوره و امور تربیتی وزارتخانه آماده توزیع می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :