14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ ۱۵:۴۲:۴۵
کد مطلب:  gXU87hqB
رییس اداره فرهنگی و هنری آموزش وپرورش آذربایجان شرقی :
دستگاه های مرتبط برای مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان همکاری کنند

رییس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر لزوم همکاری دستگاه های مرتبط برای اجرای مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حسین کربلایی در حاشیه سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان آذربایجان شرقی در مجتمع سینمایی 22 بهمن تبریز با بیان این که در مرحله آموزشگاهی این مسابقات هر دانش آموز می توانست در چند رشته ثبت نام کند، اظهار داشت: 720 هزار دانش آموز از طریق سامانه همگام در مرحله آموزشگاهی و در 33 رشته این مسابقات ثبت نام کردند که پس از مرحله ناحیه ا ی و منطقه ای 11 هزار دانش آموز به مرحله غیر حضوری استانی راه یافتند که پس از داوری آثار ارسال شده 3 هزار دانش آموز برای شرکت در مرحله حضوری مسابقات انتخاب شدند.

وی افزود:  مرحله حضوری مسابقات استانی از 4 اردیبهشت ماه در محل سینمایی 22 بهمن تبریز آغاز شده و تا 14 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

رییس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش آذربایجان شرقی  ادامه داد: امسال رشته کتاب خوانی به مسابقات فرهنگی و هنری اضافه شده است  که در این رشته  50 هزار نفر در سطح آموزشگاهی و  10 هزار نفر در مرحله ناحیه ای و منطقه ای به رقابت پرداختند و در نهایت 240 نفر از دانش آموز دوره اول و دوم متوسطه به مرحله استانی راه یافتند که 30 فروردین ماه مسابقات مرحله استانی برگزار شد که پس از اعلام نتایج 6 نفر از دانش آموزان دوره دوم متوسطه به مرحله کشوری راه پیدا می کنند.

کربلایی با بیان این که دانش آموزان با انرژی و انگیزه بالا در مسابقات شرکت کردند و امیدواریم برترین ها منتخب شوند و به مسابقات کشوری که در مرداد ماه برگزار می شود راه یابند، اضافه کرد: بستر اصلی این مسابقات، مدارس هستند لذا از مناطق و نواحی انتظار می رود دانش آموزان علاقمند در این 33 رشته راشناسایی کنند و کلاس های توانمند سازی برایشان برگزار کنند تا بتوانند در مراحل بعدی بهتر بدرخشند.

وی با بیان این که این مسابقات بهانه ای است برای این که استعدادهای دانش آموزان شناسایی و شکوفا شود، تصریح کرد: مسابقات فرهنگی و هنری مقدمه ای برای برنامه های پرورشی در مدارس هستند و هر چه قدر این مسابقات با کیفیت خوبی برگزار شود خواهیم توانست برنامه های پرورشی در سطح مدارس را در حد مطلوب پیش ببریم.

رییس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: استعداد و پشتکار لازم و ملزوم هم هستند لذا دانش آموزی که در یک یا چند رشته استعداد دارد اگر با پشتکار  پیش رود موفقیتش تضمین شده خواهد بود.

کربلایی گفت: این مسابقات تنها مختص آموزش و  پرورش نیست لذا انتظار داریم که تمامی دستگاه ها مرتبط با فرهنگ و هنر درگیر شوند تا بتوانیم در جهت پرورش استعدادهای آینده سازان این مرز و بوم گام برداریم.

 

به اشتراک بگذارید :