14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ ۱۱:۱۲:۳۴
کد مطلب:  1m84ft3o
درجلسه ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش آذربایجانشرقی؛
خودسازی وخودشناسی زمینه ساز هر پیشرفت و موفقیتی می باشد

صبح امروز، جلسه ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در اتاق معاونت پرورشی وفرهنگی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی با بیان این که پیامبر اکرم(ص) اسوه والگوی تمام بشریت است گفت: بعثت الگوی راه را به ما نشان می دهد و نمود عینی وعملی قرآن کریم، نبی مکرم اسلام می باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی دلیل موفقیت پیامبر اکرم(ص) را تبدیل دین به سبک زندگی دانست و افزود:  در صورت اجرای دقیق دستورالعمل های نبی مکرم اسلام بشریت راه سعادت را طی خواهد کرد.

 علمی با اشاره به اینکه آموزش وپرورش ازهم جدا نیستند، تصریح کرد: هدف تمام مجموعه دستگاه تعلیم وتربیت پرورش دانش آموزان متعهد، پایبند به ارزش های دینی، متخصص است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه تبیین و ترویج نماز جزو وظایف همگانی و اصلی ماست، ادامه داد: درونی ساختن تعلیمات، ارائه تصویر دل انگیز و آرامش بخش از آفرینش هستی و طرح و معرفی الگوهای دین چند خصیصه اصلی دین می باشد.

علمی خاطر نشان ساخت: خودسازی وخودشناسی مقدمه هر کاری بوده و عامل بودن انسان به انجام فرایض دینی تاثیر قابل توجهی را بر روی دیگران دارد.

وی در پایان یاد آور شد: با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته در طی چند سال گذشته، آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در بین دستگاهای استان در امر تعمیق وترویج نماز مقام اول یا دوم را کسب می کند.

به اشتراک بگذارید :