14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۱۶:۲۱:۲۲
کد مطلب:  9g3JKITC
معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی خبر داد:
شرکت 400 دانش آموز دختر استان در جشنواره بازی های بومی ومحلی و غذای سالم و سنتی

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی گفت: به مناسبت هفته سلامت، 400 دانش آموز دختر متوسطه اول استان در جشنواره بازی های بومی ومحلی و غذای سالم وسنتی شرکت کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رسول صادقی با بیان اینکه در این جشنواره  13 منطقه ونواحی استان شرکت کرده اند، گفت: 400 دانش آموز دختر متوسطه اول استان در جشنواره بازی های بومی ومحلی و غذای سالم وسنتی سفیران سلامت باهم به رقابت می پردازند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی با اشاره به اینکه گسترش پدیده شهرنشینی و بازی های رایانه ای باعث فراموشی بازی های بومی ومحلی شده است افزود: هدف این جشنواره معرفی بازی های سنتی با رویکرد احیای بازی های بومی ومحلی  و ایجاد تحرک در دانش آموزان می باشد.

وی هدف دیگر این جشنواره را معرفی غذای سالم و سنتی معرفی کرد وادامه داد: تشویق فرزندان به استفاده از غذاهای سالم با هدف پرهیز از غذاهای آماده مضر از اهداف دیگر این جشنواره می باشد.

صادقی توسعه سبک زندگی ایرانی واسلامی، گسترش نشاط وشادابی، توسعه بازی های بومی ومحلی و معرفی تغذیه سالم بهداشتی را اهداف اساسی این جشنواره دو روزه اعلام کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تصریح کرد: جشنواره بازی های بومی ومحلی استان در سه رشته هفت سنگ ، وسطی و طناب کشی برگزار می شود و از نفرات و تیم های برتر توسط مسئولین استان تجلیل خواهد شد.

گفتنی است که جشنواره بازی های بومی ومحلی و غذای سالم وسنتی با همکاری معاونت تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان و هیئت ورزش روستانی و بازی های محلی آذربایجانشرقی به مدت دو روز در اردوگاه دانش آموزی کوثر در حال برگزاری است.


به اشتراک بگذارید :