14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۱۴:۳۵:۴۲
کد مطلب:  ZSXSLFpB
در جلسه کمیته پیشگیری از جعل اسناد استان؛
پاشایی: عملکرد کلیه مراکز و مدارس دولتی و غیردولتی به دقت نظارت شود

پیش از ظهر امروز و در جلسه کمیته پیشگیری از جعل اسناد آموزش و پرورش استان مدیر دستگاه تعلیم و تربیت با مهم ارزیابی نمودن فعالیت این مجموعه بر اصل پیشگیری در کنار حل مشکل تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، جعفر پاشایی در جلسه پیش از ظهر امروز کمیته پیشگیری از جعل اسناد در کنار حل مشکل بر توجه ویژه به اصل پیشگیری تاکید کرد.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان با اشاره به جایگاه کار تربیتی و آموزشی در تعالیم الهی و اسلامی گفت: سپری شدن عمر در دستگاه تعلیم و تربیت توفیق الهی و فرصت ارزشمند برای ما می باشد.

وی با تاکید بر ادامه قدرتمند کار مجموعه اضافه کرد: سیستم آموزش و پرورش مجموعه ای بزرگ بوده و احتمال خطا در آن وجود دارد رویکرد ما باید پیشگیرانه و رساندن خطاها به حداقل باشد.

جعفر پاشایی اظهار داشت: اگر در کنار یک سیستم هر چند قدرتمند نظام ارزیابی و کنترل نباشد بدون تردید طی مرور زمان دچار آسیب و مشکل خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اهمیت موضوع اطلاع رسانی در این حوزه تصریح کرد: اطلاع رسانی از عملکرد مجموعه و آگاهی عموم از فعالیتهای کمیته در پیشگیری از وقوع مجدد تخلفات موثر است.

وی در پایان اذعان کرد: یکی از راهکارهای پیشگیری، تسهیل در انجام امور قانونی است و نباید بوروکراسی اداری را ابزار و بهانه ای برای هدایت افراد به راه غیر قانونی و تخلف نماییم.

معاون آموزش متوسطه استان و نائب رئیس کمیته پیشگیری از جعل اسناد گفت: اغلب جعل اسناد در خصوص گواهی مهارتهایی که خارج از مجموعه صادر می شود صورت می گیرد که عمدتا شناسایی و پیگرد قانونی می شود.

عاشور اکرمی ادامه داد: طی مدت فعالیت این مجموعه تعدادی دیپلم و گواهی غیر قانونی شناسایی و اقدامات لازم برای ابطال آنها انجام شده است.

وی رویکرد مجموعه را پیشگیری عنوان نمود و اضافه کرد: گذشته از پیشگیری در زمان مواجه با تخلف برخورد قانونی صورت گرفته و خواهد گرفت.

اکرمی در پایان نظارت نامحسوس بر عملکرد مدارس دولتی و غیر دولتی بویژه بزرگسالان و راه دور را از رویکرد های مجموعه عنوان کرد و گفت: تخلفاتی در این راستا در مدارس بزرگسالان و غیردولتی شناسایی شده و روال قانونی برخورد با تخلفات در حال انجام است.

به اشتراک بگذارید :