14 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ ۱۴:۰۲:۳۶
کد مطلب:  yqDSizVM
پاشایی در دومین جلسه ی شورای معاونین آموزش و پرورش استان:
تکریم محوری، جامعه محوری و برگزاری مراسم های نیمه متمرکز در هفته معلم مدنظر باشد

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر تمرکززدایی، پوشش تحصیلی،کیفیت اموزشی و پرورشی کلاس های درس و مدارس و تجلیل از خدمات ارزنده ی معلمان و رویکرد در این استان با دوری از کارهای کلیشه ای و به صورت آرمانی و ایده آل تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در دومین جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان گفت: در منابع و متون اسلامی در ابعاد وسیع و مختلف به مسئله بعثت پرداخته شده است و پیامبر اکرم(ص)  بعبارتی پنج تن آل ابا فلسفه خلقت است و ان شاا.. از پیام بعثت که پیام انسانیت، معلمی و تربیت است بیشترین بهره و دریافتی را داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان پیشاپیش مقام معلم را تبریک گفته و افزود: گزارش اقدامات و فعالیت های حوزه ی تمرکز زدایی مطابق با دستور وزیر در هفته بزرگداشت مقام معلم و همچنین وضعیت استان در حوزه سوادآموزی و کشور و نارسایی ها را بیان شده جای قدردانی دارد.

وی بر تمرکززدایی، پوشش تحصیلی،کیفیت اموزشی و پرورشی کلاس های درس و مدارس و تجلیل از خدمات ارزنده ی معلمان و رویکرد در این استان با دوری از کارهای کلیشه ای و به صورت آرمانی و ایده آل تاکید کرد.

پاشایی تاکید کرد: مراسم ایام هفته معلم در حد مقدورات استان و به صورت مدرسه محوی در جهت کاهش مشکلات آنان نقش آفرینی و گره گشایی شود و تمام ظرفیت های استانی و شهرستانی بکار گرفته شود.

این مقام مسئول متذکر شد: اداره کل بعنوان سیاست گذار می باشد و بیشتر این کارها به صورت گیرا بر عهده ی نواحی و مناطق است.

وی افزود: شورای پشتیبانی سواداموزی به شکل استانی و جدی در نواحی و مناطق تشکیل شود و روسای و فرماندهان برای کارسازی عنایت داشته باشند و همچنین در خصوص اولیا بی سواد وضعیت استان به زودی مشخص شود و دستگاه های دیگر نیز برای این شناسایی بکار گرفته شوند.

وی با بیان اینکه سال های گذشته در استان پرداخت های خوبی برای فرهنگیان صورت گرفته شده است، تاکید کرد: در خصوص پاداش 95 و دیگر پرداخت ها هماهنگی و رایزنی های صورت گرفته و در حال کارسازی است.

پاشایی یادآور شد: حضور و آماده سازی برای مناطق سیل زده مدیریت بحران شد و خوشبختانه مدرسه ای بعد از این حادثه تعطیل نشد و مدارس آسیب دیده فوری با اقدامات جهادی خود روسای مناطق و عوامل آماده سازی شد.

وی ضمن ابراز رضایتمندی از اجرای جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان ها و استان به صورت منسجم و انعکاس خبر، گفت: خوشبختانه جناب آقای وجدانپرست در این خصوص پیگیری های جدی انجام دادند و اموزش و پرورش در این بخش برنامه ی خوبی دارد پیگیری های لازم صورت گرفته و خواهد گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان به برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری اشاره داشته و افزود:تداوم چنین برنامه هایی به شکل خاص در طول سال را خواستار شد.

پاشایی تصریح کرد: تمهید مقدمات برگزاری این برنامه ها بسیار مهم است و از کارهای مغزدار با مشارکت تمامی افراد با انعکاس عالی با حضور اعضای محترم شورای معاونین در نواحی و مناطق با رویکرد اغنایی صورت بگیرد.

وی تکریم محوری، جامعه محوری و برگزاری نیمه متمرکز و غیر متمرکز و اطلاع رسانی بسیار مهم را بسیار مهم عنوان کرد و  

توجه به سه محور تبیین خدمات و کارنامه موفق دولت، ورود به رویکردهای سه گانه سالتحصیلی به صورت برجسته ، اقدامات استان در زمینه رفاه و منزلت معلمان که انجام یافته پرداخت شود را خواستار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: برنامه ها و هماهنگی اردیبهشت ماه طلایی سرعت بخشیده شود و در فرصت اندک استفاده ی بهینه شود و همچنین بر فعال شدن کمیته ی عمران تاکید کرد.

وی برجذب نیرو و کمیته ساماندهی نیروی انسانی با رویکرد رضایتمندی و تکریم تاکید کرد و گفت: اجرایی کردن تاکیدات استاندار مبنی بر تبریز 2018 فرهنگیان کشور نیز جهت حضور در آذربایجان با مسئولیت معاونت پشتیبانی و نمود آن که در تابستان نشان داده می شود و تا پایان اردیبهشت ماه تعیین تکلیف و گزارش به استانداری ارسال شود.

پاشایی بر انتقال فرهنگ انتخاب اصلح و توجیه رای اولی ها جهت پررونق کردن انتخابات، هوشیاری در زیرمجموعه های آموزش و پرورش و اشرافیت کامل در این راستا را خواستار شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :